Naga MarketsAsbis jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

asbis
źródło xStation 5

Spółka traci na wartości od kwietnia ubiegłego roku, co doskonale widać na wykresie tygodniowym. Wydaje się, że powodem spadków jest jedynie otoczenie czyli słaby sentyment do małych i średnich spółek. Ostatnie 2 lata były dla tego segmentu fatalne i na tym tle, spadki Asbisu nie wyglądają najgorzej. Trudno bowiem szukać innych powodów, skoro rok 2018 był dla spółki rekordowy. Firma pod względem wyników, od dłuższego czasu utrzymuje się na wyraźnie wznoszącej fali. Za trzy kwartały łącznie firma wypracowała 7,13 mln dolarów zysku netto, co jest wynikiem ponad dwukrotnie lepszym niż rok wcześniej. W bardzo dynamicznym tempie od kilku kwartałów rosną także przychody. Jedyną rysą na tym tle mogą być niższe przychody za grudzień, czym spółka zaskoczyła. Warto jednak mieć na uwadze, że rok temu wynik grudnia obciążony był jednorazową transakcją.

Mimo wszystko, zarówno cały rok jak i grudzień wypadły rekordowo mocno. Silne wzrosty sprzedaży to również m.in. efekt współpracy z Apple, którego Asbis jest wyłącznym dystrybutorem na 11 rynkach. Spółka opublikowała wczoraj dobre wyniki za IV kwartał. Przychody rosły o 5,4%, zysk o niemal 29%. Wydaje się więc, że przede wszystkim ciąży słabe otoczenie. Po 2 latach silnej przeceny sWIG80 jest już na dość niskich poziomach, sporo analityków uważa, że spółki te są mocno przecenione. Asbis znalazł się w zestawieniu DM BOŚ wśród faworytów na 2019 rok. Wydaje się, że jeżeli odbicie w segmencie małych spółek będzie kontynuowane, to także Asbis na tym skorzysta. Na razie mamy zainicjowane odbicie od kluczowej strefy wsparcia na wykresie tygodniowym.

Czytaj także: Synektik [SNT], Mercor [MCR] – Gorące spółki dnia 25.02.2019

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here