Naga MarketsAsbis jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

asbis
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas środowej sesji o ponad 1,50% jednak przy dość niskich obrotach. Spółka przekazała podczas tej sesji ciekawe informacje, o tym że zamierza wprowadzić na rynek pod własną marką Prestigio pierwszą na świecie intuicyjną klawiaturę Click and Touch. Najnowszy produkty łączy w sobie właściwości klasycznej klawiatury touchpada i myszki komputerowej. Spółka planuje rozpoczęcie produkcji tej klawiatury w lipcu tego roku, a do sprzedaży trafić ma ona pod koniec sierpnia. Do Polski urządzenie ma trafić w czwartym kwartale roku. Do końca roku spółka planuję wyprodukować około 100 tysięcy urządzeń. Pomysł na klawiaturę dał białoruski startup, którego udziałowcem jest dyrektor generalny firmy Asbis. Notowania spółki wyglądają jednak słabo, cena niedawno osiągnęła tegoroczne minima i obecnie popyt powinien powalczyć o wybicie oporu w rejonie 2,30 zł, co mogłoby doprowadzić do większego ruchu wzrostowego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: Zapiski giełdowego spekulanta: 11 BIT Studios – zyski poniżej oczekiwań ale perspektywy obiecujące

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną.

unimot
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas środowej sesji o 5% przy całkiem dobrych obrotach, Na wykresie widać, że w ten sposób osiągnięte zostało nowe maksimum trwającego od końca listopada ubiegłego roku trendu wzrostowego. Wszystko wskazuje na to, że cena będzie zmierzała do poziomu oporu w okolicach 18 zł jaki wyznaczają dołki z ubiegłego roku. W środę spółka poinformowała o podjęciu decyzji o inwestycji w spółkę Green Electricity czyli operatora platformy Blinkee.city. Zaangażowaniu nie przekroczy 9,5 mln zł. Wydaje się, że jest to korzystny sygnał, także z punktu wizerunkowego, gdyż spółka wchodzi na rynek elektromobilności. Warto dodać, że platforma Blinkee.city osiągnęła sukces nie tylko w Polsce, natomiast potrafiła go przynieść także do innych krajów takich jak Szwecja, Hiszpania, Węgry czy Rumunia. Spółka planuje także wykorzystać własną sieć stacji paliw Avia jako centrum obsługi elektromobilności także w mniejszych miastach.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here