Naga Markets

Asbis [ASB], Ultimate Games [ULG] – Gorące spółki dniaDo odrabiania strat po dużej przecenie przystąpił wczoraj Asbis. Po za poprawą nastrojów na szerokim rynku, dystrybutorowi sprzętu IT sprzyjała podjęta uchwała na Walnym Zgromadzeniu o przeprowadzeniu skupu akcji własnych po cenie 17-30 zł za sztukę. Skup obejmie do 300 tysięcy akcji. Patrząc na wykres, widać że kurs spadł w sumie o 45%, co jest bardzo dużą wartością, biorąc pod uwagę choćby fundamenty spółki.

Kilka dni wcześniej Asbis poinformował o szacunkowych przychodach za grudzień, które wzrosły rok do roku o 16% mimo bardzo wysokiej bazy sprzed roku. W sumie spółka przekroczyła barierę 3 mld USD w rocznych przychodach. Ponadto, w komentarzu wskazano, że także nowy rok rozpoczął się w bardzo mocnym stylu.Zainicjowane odbicie

Po za ogólną falą wyprzedaży, która przeszła przez rynki ze względów geopolitycznych czyli ryzyka wybuchu wojny na Ukrainie, Asbis mógł być szczególnie obciążony tym tematem, z uwagi na rynki na jakich prowadzi działalność. Sama spółka jednak uspokaja, że nawet wybuch konfliktu nie byłby dla niej znaczącym problemem.

asbis


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Na minimach trendu

Wynikami wstępnymi za 2021 rok pochwalił się producent gier Ultimate Games. Studio odnotowało 10 mln zł jednostkowego zysku netto i 12,3 mln zł zysku brutto w tym okresie. Przychody całkowite w tym okresie wyniosły 27,7 mln zł, a przychody netto ze sprzedaży – 23,4 mln zł. Wśród głównych czynników uzyskanych wyników spółka wskazała stabilną sprzedaż „Ultimate Fishing Simulator” na wszystkich platformach oraz dalsze poszerzanie portfolia produkcyjno-wydawniczego o nowe gry, a co z tym związane liczne premiery nowych gier – w 2021 r. wydano aż 83 gry, głównie na platformę Nintendo Switch.

ulgames

Nadal stabilne przychody przynoszą takie gry jak choćby „House Flipper” czy „Thief Simulator”. Notowania poruszają się nadal w tendencji spadkowej, co charakteryzuje od ponad roku dużą część branży gamingowej.

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here