Naga MarketsAsbis Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

asbis
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas pierwszej sesji po przerwie świątecznej o niespełna 1% przy dość niskich obrotach. Tego dnia spółka przekazała komunikat zawierający szacunkowe dane o przychodach uzyskanych w miesiącu marcu. W ujęciu skonsolidowanym przychody wyniosły około 147 mln dolarów co oznacza spadek o około 10% względem roku poprzedniego. Wyniki są jednak zgodne z oczekiwaniami firmy i wpisują się w tegoroczną prognozę. Spadek niewielkiej skali nie powinien także dziwić ze względu, że pierwszy kwartał ubiegłego roku przyniósł rekordowe wyniki w historii firmy. Na wykresie mamy za sobą okres korekty i bliskość lokalnego wsparcia przy 2,55 zł. W ostatnim czasie co jakiś czas pojawia się impuls popytowy, a kolejne korekty kończą się odrobinę wyżej. Technika daje więc nadzieję na kolejny ruch w górę w najbliższym czasie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: Zapiski giełdowego spekulanta: Grupa Kęty – poprawia wyniki, notowania nadal blisko kluczowego wsparcia

TIM SA jest jednym z największych dystrybutorów artykułów elektrotechnicznych w Polsce.

tim
źródło xStation 5

Spółka notuje bardzo mocny kwiecień. Po nagłym impulsie wzrostowym i ataku na górną krawędź kanału spadkowego, pojawiła się niewielka korekta. Bardzo szybko jednak spółka powróciła do wzrostów, poprawiając tegoroczne maksima. Na wykresie mamy już wybicie z kanału górą. Jeżeli wzrosty będą kontynuowane, wydaje się, że cena może zmierzać do okolic szczytu z sierpnia czyli 8,80 zł. Spółka bardzo mocno rozpoczęła także okres po świętach, rosnąc wczoraj o kolejne 6%. Powodem całej zwyżki jest wcześniejsza publikacja fenomenalnych wyników za 2018 rok. TIM odnotował 15,09 mln zł zysku netto, wobec 3,84 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 830,26 mln zł w 2018 r. wobec 719,17 mln zł rok wcześniej, co jest rekordowym poziomem. Ponadto spółka zarekomendowała wypłatę dywidendy w kwocie 1,11 mln zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here