Naga MarketsAsbis jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

asbis
źródło xStation 5

Notowania spółki drożały w trakcie środowej sesji o niespełna 3%przy dość słabych obrotach. Mimo wszystko na tle szerokiego rynku, sesję można uznać za udaną. Wczoraj spółka poinformowała, że walne zgromadzenie Asbisu zdecydowało o wypłacie 0,05 USD dywidendy na akcję. Warto przypomnieć, że już wcześniej spółka wypłaciła zaliczkę na poczet dywidendy w wysokości 0,05 USD na akcję. W sumie, dywidenda z zysku za ubiegły rok wyniosła 5,55 mln dolarów co dało 0,10 USD na akcję. Datę ustalenia prawa do dywidendy wyznaczono na 21 maja, w dniem wypłaty będzie 4 czerwca. Przed rokiem całkowita dywidenda wyniosła 0,06 USD na akcję, a więc mamy pod tym względem znaczący postęp. Wykres wygląda niejednoznacznie. Wprawdzie mamy dwa duże impulsy wzrostowe, jednak kurs nie może wyrwać się trwalej na wyższe rejony. Pozytywne jest to, że spadki przebiegają przy niskich obrotach. Jeżeli historia się powtórzy, być może niebawem pojawi się szansa na trzeci impuls wzrostowy.

Orbex

Zobacz również: Polimex-Mostostal [PXM] – w szerokim trendzie spadkowym – analiza na zamówienie

Ten Square Games to jeden z największych w Polsce producentów i wydawców gier mobilnych oraz przeglądarkowych.

tsgames
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały w trakcie środowej sesji o około 7% przy nieco podwyższonych obrotach. Wydaje się, że wobec braku informacji przekazywanych przez spółkę, powodem zwyżki mogła być opublikowana wczoraj rekomendacja Haitong Banku, datowana na 7 maja. Analitycy podwyższyli bowiem w niej cenę docelową dla spółki z 133 zł do aż 180,50 zł, podtrzymując oczywiście rekomendację kupna. Powodem tak mocnego podniesienia wyceny jest zmiana prognozy przychodów i wyniku netto na obecny i przyszły rok o odpowiednio 24 i 15% oraz na 2020 rok o 34% i 20% wyniku netto. W rekomendacji podkreślono, ze nie doceniano sukcesu gry Fishing Clash, a tymczasem od stycznia gra osiąga rekordowe wyniki sprzedaży. Na wykresie mamy próbę trwałego przełamani poprzedniego szczytu czyli maksimów z 2018 roku. Wydaje się, że o ile otoczenie słabego ryku nie będzie znacząco przeszkadzać, taki scenariusz powinien się powieść.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here