Naga MarketsW dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

Asbis jest podmiotem dominującym grupy zajmującej się dystrybucją komponentów i sprzętu komputerowego.

asbis

Spółka zyskała w piątek ponad 11% i była to druga tak mocna sesja w tamtym tygodniu, któremu towarzyszyły również wysokie obroty. W szerszym spojrzeniu nadal jednak mamy do czynienia z trendem spadkowym. W najbliższym czasie kupujący powinni zmierzyć się z kluczowym poziomem oporu jakim jest 0,92 zł. Wybicie powinno być bardzo mocne jeżeli miałoby dać poważny sygnał kupna, w innym przypadku może okazać się, że wzrosty zakończą się w okolicach 1 zł, gdzie przebiega górna krawędź kanału spadkowego. Wysokie obroty i pozytywny układ tygodniowy dają nadzieję przynajmniej na rozbudowę większej korekty.Conotoxia

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. jest jednym z czołowych producentów farb i lakierów w Polsce.

sniezka

Seria kilku mocnych sesji pod rząd została podtrzymana i w piątek kurs rósł o kolejne 2,8%. W całym tygodniu spółka zyskała ponad 13% doprowadzając do wybicia poprzedniego, historycznego szczytu z października 2013 roku. Poziom ten powinien teraz pełnić rolę wsparcia w przypadku korekty, która prędzej czy później nadejdzie. Mowa oczywiście o okolicach 52,50 zł czyli także o luce cenowej z 9 września. Ciężko powiedzieć dokąd może rosnąć cena, ale warto pamiętać, że jest to spółka wybitnie trendowa, na której trendy wzrostowe trwały zawsze przynajmniej kilkanaście miesięcy i były bardzo stabilne. Sygnał długoterminowego kupna został tutaj wygenerowany 30 stycznia wg tzw. systemu Fabera. Wcześniejsze wzmianki o zmianie trendu pochodzą już z 12 czerwca ubiegłego roku.

banner_z_kartami

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNZD/USD – pod strefą oporu
Następny artykułPoranny komentarz makro – poniedziałek, 14 września
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here