Naga MarketsPrzyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum. W dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

Asbis jest podmiotem dominującym grupy zajmującej się dystrybucją komponentów i sprzętu komputerowego.

Te artykuły również Cię zainteresują
asbis

Wejdź na stronę brokera HFT i sprawdź jak łatwo dokonywać tzw. “krótkiej sprzedaży” na akcjach spółek z GPW.

Asbis był jedną z najmocniejszych spółek podczas czwartkowej sesji. Wzrost o ponad 9% przy wysokich obrotach i wybicie poziomu poprzedniego wierzchołka to niewątpliwie duże sukcesy strony popytowej. Warto zwrócić uwagę na bardzo wysokie i stabilne obroty, które utrzymują się od początku tygodnia. W tym czasie cena wzrosła już niemal o 24%. Takie zachowanie potwierdza istniejący trend wzrostowy. W najbliższym czasie dojdzie do ataku na poziom oporu przy 2 zł. Jeżeli udałoby się go pokonać, otwarta zostałaby spora przestrzeń do kontynuacji zwyżki w rejon 2,40-2,50 zł. Ostatnio spółce przyglądał się Piotr Drabik, trafnie prognozując kontynuację trendu wzrostowego w analizie z 26 lutego.

Emitent prowadzi działalność inwestycyjno-deweloperską na rynku krajowym, polegającą na pozyskiwaniu nieruchomości i ich zabudowie obiektami handlowymi z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż.

rankprogress

Spółka należy do najmocniejszych walorów w marcu. Od początku miesiąca zdrożała już prawie o 100%, a wynik tego tygodnia sięga 33%. Wszystko to na bardzo wysokich obrotach w trakcie trzeciej fali wzrostowej, która aktualnie trwa. Wczoraj kupujący dołożyli niespełna 8% wzrostu i kurs znalazł się ponad szczytem z listopada ubiegłego roku. Ten sukces, podparty dynamiką oraz wolumenem wskazuje na duże szanse kontynuacji wzrostów. Najbliższy opór to okolice 1,50 zł. Kluczowy poziom znajduje się wyżej w rejonie 2 zł. Oczywiście, jeżeli dojdzie do tak dużych wzrostów, nie odbędą się one bez korekt i potrzeba będzie trochę czasu na osiągnięcie wspomnianych oporów. Wykres na dzień dzisiejszy wygląda jednak optymistycznie. Ostatnio o szansach na wzrosty pisałem 9 lutego.

invest

Mamy dla Ciebie bezpłatny eBook – Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGBP/JPY – pod poziomem 160,00
Następny artykułDaytrading: potencjalny scenariusz dla USD/JPY
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here