Naga MarketsAsbis jest dystrybutorem komputerów i sprzętu IT.

asbis
źródło xStation 5

Spółka zanotowała dość znaczną przecenę trwającą od końca lipca do końca września. Wydaje się to dość naturalne, gdyż wcześniej, od początku roku spółka była odporna na spadki szerokiego rynku. Obecnie cena zaczyna powoli wzrastać. Niedawno spółka poinformowała o świetnych danych o przychodach, które w sierpniu wzrosły o 41%. Był to kolejny mocny odczyt potwierdzający dwucyfrową dynamikę wzrostu przychodów co miesiąc. Najnowsza rekomendacja sugeruje kupno z ceną docelową przy 5,50 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
W raporcie zasugerowano, że zyski spółki powinny nadal rosnąć w tempie dwucyfrowym. Według autora raportu podwyższenie całorocznych prognoz przez zarząd spółki jest tylko kwestią czasu. Patrząc na wyniki kwartalne z 2017 roku, widać że najlepsze dopiero przed nami, gdyż spółka notuje najmocniejsze wyniki w trzecim oraz czwartym kwartale. Wydaje się więc, że od strony fundamentalnej wszystko jest w porządku. Spojrzenie na wykres ostatnich lat pokazuje, że tegoroczna korekta jest porównywalna w tymi z poprzednich lat. Wydaje się więc, że rynek powinien z czasem ponownie docenić stabilny wzrost przychodów.

Czytaj także: DM BOŚ podnosi ceny docelowe spółek Asbis oraz Asseco Poland

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here