Naga MarketsAsbis [ASB], Platige Image [PLI] – Gorące spółki dniaDystrybutor sprzętu komputerowego, spółka Asbis, przekazał wczoraj raport ze wstępnymi wynikami za grudzień. Po listopadzie, jest to kolejny rekordowy miesiąc w historii firmy. Asbis wypracował w grudniu 2020 roku skonsolidowane przychody na poziomie ok. 343 mln USD wobec 265 mln USD rok wcześniej, co oznacza wzrost o około 29%. Jest to kolejny miesiąc z tak wysoką dynamiką wzrostu sprzedaży. Jest już więc pewne, że cały 2020 rok będzie rekordowy pod względem zarówno przychodów, jak i zysków. Co ważne, wzrasta sprzedaż w wielu segmentach, choć przyznano, że sprzedażowym hitem jest obecne najnowsza wersja iPhone.

    • Asbis drugi miesiąc z rzędu z najwyższymi wynikami w historii
    • Zapowiada się rekordowa dywidenda
    • Platige Image zajmie się produkcją gier komputerowych

Warto przypomnieć, że w tym roku kilka razy podwyższano prognozę wyniku całorocznego. Obecna prognoza zakłada około 32-34 mln USD zysku i przychody rzędu 2-2,2 mld USD. Patrząc na ostatnie miesiące, wydaje się, że wynik roczny powinien być jeszcze lepszy. Zdaniem spółki, wysokie zapotrzebowanie na sprzęt IT utrzyma się jeszcze długo, gdyż pandemia mocno przyspieszyła procesy cyfryzacji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rekordowe wyniki = rekordowa dywidenda

Warto pamiętać, że spółka słynie z wypłat sowitych dywidend. Rekordowe zyski będą zatem oznaczały rekordowo wysoką dywidendę w tym roku. Ostatnia rekomendacja to wycena na poziomie 9,60 zł.

asbis


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Platige Image dołączy do branży gamingowej

Notowane na NewConnect popularne studio animacji Platige Image, poinformowało podczas czwartkowego poranka, że w nowej strategii spółki na lata 2021-2025, znalazły się zapisy o rozszerzeniu działalności o wydawanie własnych filmów oraz gier komputerowych. W tym celu możliwa jest emisja akcji lub przeniesienie spółki na rynek główny GPW. Ewentualna realizacja tego scenariusza planowana jest do końca 2022 roku. W strategii rozwoju zawarto także kilka innych punktów, jednak z uwagi na modę branży gamingowej, to właśnie wejście w produkcję gier najbardziej spodobało się inwestorom.

platige image

Realizacja tego planu może zakładać np. pozyskanie zespołów deweloperskich lub tworzenie nowych podmiotów, a także akwizycje podmiotów produkujących gry. Generalnie, o jakość wizualną tych gier możemy być spokojni, teraz kwestią jest zbudowanie odpowiedniego zespołu, który stworzy ciekawe projekty. Reakcja na tę informację była pozytywna, choć patrząc na wykres tygodniowy, sytuacja techniczna ulegnie poprawie dopiero po wybiciu okolic 35 zł.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here