Naga MarketsAsbis [ASB], PKO BP [PKO] – Gorące spółki dniaNotowania dystrybutora sprzętu IT, spółki Asbis powróciły w ubiegły piątek pod maksima trendu wzrostowego. Spółka ma za sobą 20% korektę, co jest dość dużą wartością w porównaniu do poprzednich korekt. Wystarczyło jednak zaledwie kilka sesji, w tym czwartkową, kiedy zwyżka sięgała 10%, aby odrobić straty z korekty. To pokazuje jaki sentyment panuje na wykresie. W odrabianiu strat pomogły dwie informacje. W czwartek, na stronach spółki pojawiła się nota o rozszerzeniu współpracy w zakresie dostarczania technologii 5G. Z kolei w piątek, spółka informowała o wprowadzeniu na rynek nowej klawiatury – Prestigio Click&Touch 2.

    • Asbis wprowadził na rynek innowacyjną klawiaturę
    • Sektor bankowy mocno zyskuje po wyroku TSUE

Innowacyjna, opatentowana technologia, łączy w jednym urządzeniu funkcje klawiatury, touchpada i myszki System klawiatury jest wyposażony w funkcję „inteligentnego wyboru” i może „zrozumieć” tryb, w którym pracuje użytkownik końcowy, automatycznie przełączając się na klawiaturę lub funkcję touchpada. Klawiaturę ją podłączyć do dowolnego urządzenia, zarówno tabletu, smartfona, komputera PC, smart TV, konsoli do gier czy interaktywnego panelu. Technologia, która ma zrewolucjonizować rynek klawiatur, należy do białoruskiego start-up Clevetura LCC, którego 40% udziałów należy do Asbisu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Szybki powrót pod maksima

Wcześniej spółka podała, że w marcu jej przychody wzrosły o 74% co jest znaczącym przyspieszeniem i tak już rekordowej dynamiki. Niedawno akcje spółki zostały wycenione za oceanem na poziomie 39 zł. W najbliższym czasie ma się także pojawić zaktualizowana rekomendacja od DM BOŚ. Po za tym, rynek oczekuje na informacje o zaangażowaniu spółki w sektor medyczny, poprzez innowacyjny jonizator do zwalczania COVID-19.

asbis


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Korzystny wyrok TSUE

Czwartkowy wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych okazał się być korzystny dla sektora bankowego, którego notowania silnie zyskiwały. W piątek pojawiła się nowa rekomendacja dla PKO BP. Analitycy BM mBanku podnieśli cenę docelową do 40,66 zł z 40 zł, podtrzymując rekomendację na poziomie “kupuj”. Jednym z powodów podwyższenia wyceny jest fakt, że na ostatnim walnym zebraniu dano zielone światło do zaproponowania ugód frankowiczom na zasadach KNF i zaksięgowania straty związanej z nimi, co kończyłoby problem frankowy. Analitycy szacują, że strata sięgnęłaby 6,7 mld zł. “W naszych dotychczasowych prognozach zakładaliśmy, że NWZA zostanie odroczone o 30 dni, co nie nastąpiło pomimo poparcia wniosku przez Skarb Państwa.

pkobp

Oznacza to, że wyniki PKO BP w tym roku jak i kolejnych powinny być wolne od rezerw CHF, a ROE banku wzrośnie w tym roku do 11 proc. Dodatkowo w PKO BP zakładamy obecnie wypłatę dywidendy na poziomie 90 proc. zysku netto już w 2022 roku, co przekłada się na DY w wysokości 10 proc.” – dodano w uzasadnieniu. Na wykresie tygodniowym cena znajduje się pod ważnym oporem 37 zł, co może sugerować, że zanim ziści się najnowsza wycena, może pojawić się ruch korekcyjny.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: płatność blik co to jest | cena ropy | dow index | kurs dolara on line | pgnig giełda |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here