Naga MarketsAsbis [ASB], Photon Energy [PEN] – Gorące spółki dniaW ostatnich dniach na fali jest dystrybutor IT spółka Asbis. Wczoraj jej kurs wyznaczył nowe, tegoroczne maksima. Powodem tak silnego wzrostu są wyłącznie same pozytywne informacje jakie spółka przekazuje od dłuższego czasu. Przedwczoraj poznaliśmy wstępne szacunki za wrzesień, kiedy przychody wzrosły o 39%. Był to 3 z rzędu miesiąc z ponad 30% dynamiką wzrostu sprzedaży. To co za chwilę zacznie napędzać dalsze wzrosty, to wprowadzenie do sprzedaży nowego smartfona Apple iPhone12, którego przedsprzedaż przynosi rekordowe zainteresowanie.

  • Asbis podwyższa prognozy zysku za 2020 rok
  • Wyniki za III kw. będą rekordowe. iPhone12 daje szansę na świetny IV kw.
  • Photon Energy buduje elektrownie w Australii

Wczoraj spółka opublikowała także nowe prognozy zysku netto za cały 2020 rok. Wcześniejsza prognoza zakładająca około 18-20 mln USD zysku, została podniesiona do 23-25 mln USD.

Te artykuły również Cię zainteresują

Asbis na maksimach

Podwyższenie prognozy wyników finansowych wynika ze: wzrostu sprzedaży wyżej marżowych produktów i rozwiązań IT, niższych niż zakładano kosztów finansowych oraz niższych niż przewidywano kosztów operacyjnych, podano w komunikacie. Warto także dodać, że spółka wypłaca bardzo wysokie dywidendy, co czyni ją dobrą inwestycją w trudnych czasach pandemii.

asbis


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Photon Energy przed kolejną falą wzrostów?

Czwartkowa sesja przyniosła mocne odbicie i szanse na zakończenie okresu spadków na spółce Photon Energy. Spółka poinformowała o rozpoczęciu budowy dwóch elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 14 MWp w mieście Leeton w Australii. Spółka będzie właścicielem i operatorem obu elektrowni, a każda z nich ma moc przyłączenia do sieci 4,9 MW AC oraz moc zainstalowaną 7 MWp DC.

Elektrownie będą zlokalizowane na obrzeżach miasta Leeton, w samym sercu obszaru irygacyjnego Murrumbidgee, jednego z najbardziej zróżnicowanych regionów rolniczych Australii. Elektrownie zajmą powierzchnię 37 ha i będą dostarczać energię do sieci Essential Energy. Oczekuje się, że łącznie będą wytwarzać ok. 27,8 GWh czystej energii rocznie.

photon energy

Są to dwa największe projekty, które wejdą do globalnego portfolio Photon Energy oraz pierwsze projekty komercyjne, które wyprodukują konkurencyjną cenowo energię na potrzeby rynku australijskiego. Po zakończeniu budowy, planowanym na koniec czwartego kwartału 2020 r., nowe jednostki poszerzą globalną moc portfela elektrowni własnych Photon Energy do 88,7 MWp. Nie jest to pierwszy projekt spółki w Australii, a wcześniejszy trend wzrostowy zainicjowany został po wybudowaniu elektrowni fotowoltaicznych na Węgrzech.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here