Naga MarketsAsbis jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących.

asbis

W miniony piątek spółka poinformowała o zawarciu umowy nabycia 40% udziałów spółki Clevetura LLC z siedzibą w High Tech Park w Mińsku na Białorusi. Łączna kwota transakcji to 584 tys. USD. Przejmowana firma wsławiła się wprowadzeniem na rynek w ubiegłym roku pierwszej na świecie klawiatury Click&Touch opartą na opracowanej i opatentowanej przez siebie technologii Touch on Keys. Technologia ta dodaje do tradycyjnej klawiatury warstwę dotykową, umożliwiając użytkownikowi sterowanie kursorem, klikanie, przewijanie, powiększanie i wykonywanie innych gestów bezpośrednio na powierzchni klawiatury. Produkt został bardzo dobrze przyjęty i w tym roku powinien trafić do Polski i krajów Europy Zachodniej. Transakcja wpisuje się w strategię spółki, która po za dystrybucją, chce też zostać producentem najnowszych technologii. Na wykresie trwa jednak korekta po tym jak cena sięgnęła poziomu 4 zł.

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy

Zobacz również: AB S.A. zaczyna skupować akcje. Kurs w górę o ponad 7% w kierunku 21,50 zł

Grupa Pekabex jest producentem prefabrykatów żelbetowych i sprężonych, które są wykorzystywane w wielu obszarach budownictwa.

pekabex

Spółka świetnie radzi sobie w ostatnich miesiącach i wszystko wskazuje na możliwy ruch w kierunku historycznych maksimów przy 13 zł. W ubiegłym tygodniu pojawiły się komunikaty, o tym że spółka myśli o kolejnych inwestycjach deweloperskich w sektorze mieszkaniowym z wykorzystaniem prefabrykacji. W swoim pierwszym, pilotażowym projekcie Ja_Sielska w Poznaniu sprzedał do tej pory wszystkie mieszkania w pierwszym etapie. Co pokazuje, że warto w taki sposób budować mieszkania. W komunikacie dodano, że potencjał rozwoju takiego budownictwa w Polsce jest bardzo duży. Spółka właśnie uruchomiła swoją piątą fabrykę prefabrykatów, zbudowaną kosztem ponad 65 mln zł. Jak widać na wykresie, inwestorzy doceniają inwestycje oraz widzą potencjał w branży w jakiej działa spółka.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here