Naga Markets

Asbis [ASB], PCF Group [PCF] – Gorące spółki dniaDystrybutor sprzętu IT Asbis, poinformował w poniedziałek o zawarciu umowy nabycia 20% udziałów w firmie biotechnologicznej Embio Diagnostics Ltd za łączną kwotę 1 mln euro. Embio Diagnostics od podstaw stworzyła unikalne, przenośne, ultraszybkie i ultraczułe urządzenie B.EL.D. (Bio Electric Diagnostics), które jest jednym z niewielu opartych na bioczujnikach wielozadaniowych analizatorów chemicznych. B.EL.D w ciągu kilku minut może dokładnie wykryć bakterie i inne szkodliwe chemikalia w takich kategoriach żywności, jak nabiał i warzywa liściaste.

Wydaje się, że kluczowy w tej sprawie jest fakt, że wstępne testy sprzętu i oprogramowania B.EL.D do wykrywania i diagnozowania antygenu białka kolczastego SARS-CoV-2 S1 pokazały, że działają one z dużą dokładnością i dużą szybkością.Słaba reakcja na dobre informacje 

Warto przypomnieć, że także Asbis działa na tym polu, wprowadzając niedawno specjalny dyfuzor do sprzedaży. Wczoraj upublicznione też najnowszą rekomendację dla spółki. DM BOŚ wycenia akcje spółki na 43,70 zł. Notowania od maja oscylują w rejonie 21-27 zł.

asbis


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Próba wybicia?

Producent gier, spółka PCF Group zawarła z Incuvo umowę produkcyjno-wydawniczą, której przedmiotem jest wprowadzenie w grze komputerowej zmian niezbędnych do jej implementacji na wszystkie znaczące platformy gier wirtualnej rzeczywistości, w tym dostosowanie kodu gry do wymagań technicznych platform VR lub wymagań technicznych urządzeń przeznaczonych do odtwarzania gier VR, podała spółka. Premiera gry planowana jest do końca 2023 r.

pcf group

“Produkcja gry VR będzie finansowana w całości przez spółkę jako wydawcę w miarę realizacji kontraktowanych w ramach procesu produkcyjnego kluczowych etapów produkcji gry VR (tzw. milestones). Wartość umowy produkcyjno-wydawniczej nie odbiega od warunków rynkowych podobnych umów zawieranych w obrocie gospodarczym” – czytamy w komunikacie, w którym nie podano szerszych szczegółów. Wiadomo tylko, że gra ma zadebiutować do końca 2023 roku. Kurs spółki po okresie spadków zaczyna konsolidować. Kluczowe może okazać się wybicie oporu przy 50,50 zł.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here