Naga Markets

Asbis [ASB], Newag [NWG] – Gorące spółki dniaSpore spadki po publikacji szacunkowych wyników za grudzień ubiegłego roku odnotował Asbis. Spółka podała, że w tym miesiącu zaliczyła ponad 24% spadek rok do roku. Skonsolidowane przychody za grudzień wyniosły ok. 303 mln USD, co oznacza, że spółka zrealizowała na poziomie przychodów podniesioną prognozę finansową na 2022 r. W listopadzie 2022 r. Asbis podniósł prognozę finansową na 2022 r. Zgodnie z nową prognozą, przychody ze sprzedaży powinny kształtować się w przedziale 2,6 mld USD do 2,8 mld USD, natomiast zysk netto po opodatkowaniu pomiędzy 70 mln USD a 74 mln USD.

“Asbis realizuje swoje założenia, dlatego z przyjemnością informujemy, że nasza prognoza finansowa na poziomie przychodów została zrealizowana. Jesteśmy w trakcie zamykania 2022 roku, ale już teraz mogę powiedzieć, że jesteśmy bardzo pewni co do realizacji prognozy również na poziomie zysku netto.

Spadki po wynikach 

Rozpoczęliśmy już 2023 rok, w którym przewidujemy kolejne wzrosty, szczególnie, że mocno rozwijamy naszą obecność na perspektywicznych rynkach oraz rozpoczynamy działania w Afryce, co do których też jesteśmy nastawieni optymistycznie” – powiedział wiceprezes Grupy Asbis Costas Tziamalis. Najbliższe, istotne wsparcie to okolice 20 zł.

asbis

Gigantyczne odbicie 

Notowania Newagu rosły wczoraj o 15% przy podwyższonych obrotach. Jest to reakcja na informację, że Polregio podpisało umowy ramowe z czterema producentami taboru na dostawę do 200 składów elektrycznych. FPS H.Cegielski, Pesa Bydgoszcz, Newag oraz Stadler Polska mają dostarczyć pojazdy za łącznie ponad 7 mld zł w ciągu 3 lat. Pierwsza umowa wykonawcza na kilkadziesiąt pojazdów zostanie podpisana jeszcze w tym roku. “Nowy tabor dla Polregio to rekordowe zamówienie dla polskiej kolei regionalnej. W ramach podpisanych umów ramowych odbędą się aukcje elektroniczne na kolejne transze pojazdów. Spółka zamierza kupić łącznie do 200 nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych (EZT-ów) za ponad 7 mld zł.

newag

Finansowanie będzie pochodzić z grantów i pożyczek unijnych (KPO, FENiKS, RPO), innych źródeł (np. EBI), komercyjnych instrumentów dłużnych oraz środków własnych przewoźnika. Pozyskanie tak dużej liczby pociągów jest możliwe dzięki stabilnej sytuacji finansowej spółki. W ostatnich dwóch latach spółka zabezpieczyła blisko 10 mld zł po stronie przychodów do 2030 r. w wieloletnich umowach z urzędami marszałkowskimi” – czytamy w komunikacie.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

BossaConotoxia
Poprzedni artykułPoranek z rynkami – waluty, bitcoin, surowce, DAX oraz metale 26.01.2023 [WIDEO]
Następny artykułVigo Photonics ponownie zatrzymane przy 500 zł – zapiski giełdowego spekulanta
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.