Naga MarketsAsbis jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

asbis
źródło xStation 5

Notowania spółki podczas poniedziałkowej sesji przebiegały w bardzo gwałtowny sposób. Sesja rozpoczęła się od sporych spadków sięgających poziomu 2,10 zł. Szybko jednak straty zostały częściowo odrobione, jednak ostatecznie spółka straciła podczas tej sesji około 4%. Tym samym trwa rozpoczęte na początku czerwca wzrostowe odbicie. Na wykresie widać, że kurs będzie niebawem zmagał się z oporem w rejonie dwa 2,35 zł czyli serią wcześniejszych dołków. Dopiero wybicie tej strefy powinno pozwolić na większe odreagowanie. Powodem zamieszania podczas wczorajszej sesji była informacja o tym, że spółka planuje skup nawet do pół miliona akcji własnych, na co chce przeznaczyć około 300 000 dolarów. Minimalna cena nabycia akcji w ramach skupu wyniesie 1,50 zł, a maksymalna 3 zł.

Zobacz również: Zapiski giełdowego spekulanta: 11 BIT Studios – zyski poniżej oczekiwań ale perspektywy obiecujące

Mirbud działa przede wszystkim jako generalny wykonawca lub generalny realizator we wszystkich segmentach budownictwa.

mirbud

Spółka informowała podczas wczorajszej sesji, o tym że jej oferta warta ponad 61 zł została wybrana w przetargu miasta stołecznego Warszawy na realizację zadania, polegającego na budowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Warszawie. Spółka informowała także o tym, że ogłosiła wezwanie do sprzedaży akcji JHM Development, która ma na celu doprowadzenie do przejęcia pełnej kontroli przez Mirbud nad tą firmą. W planach jest wycofanie JHM Development z giełdy. Przedmiotem wezwania jest nie więcej niż niecałe 5,2 milionów akcji nabywanych o wartości 2,50 zł. Stanowi to 7,5% kapitału zakładowego spółki. Notowania spółki specjalnie nie reagowały na podane informacje. Spoglądając na wykres, widać że od dłuższego czasu mamy do czynienia z konsolidacją po wcześniejszym ruchu spadkowym. Pozytywnie wygląda natomiast układ od listopada ubiegłego roku, gdzie mamy lokalne wsparcia na coraz wyższych poziomach. Jeżeli historia miałaby się powtórzyć, można by było oczekiwać, że poziom jednej złotówki wytrzymam i niebawem dojdzie do wzrostowego odbicia.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here