Naga MarketsAsbis [ASB], Mabion [MAB] – Gorące spółki dniaDystrybutor sprzętu IT – Asbis oczekuje bardzo dobrych wyników w III i IV kwartale 2021 r. i nie wyklucza przekroczenia podwyższonej prognozy finansowej, ogłoszonej w ubiegłym miesiącu, poinformował wczoraj członek zarządu Costas Tziamalis. Pod koniec sierpnia Asbis podwyższył prognozę finansową na 2021 rok, zgodnie z którą przychody ze sprzedaży będą kształtowały się w przedziale 2,9 mld USD do 3,1 mld USD, tj. mogą być 7% wyższe od górnych zakresów pierwotnej prognozy, opublikowanej w marcu br., natomiast zysk netto po opodatkowaniu będzie wynosił pomiędzy 71 mln USD a 74 mln USD, tj. może być wyższy o 45% od pierwotnie zakładanego.

„W lipcu 2021 r. spółka zwiększyła przychody o 26% w porównaniu z lipcem ubiegłego roku. Jest to niezwykle dla nas satysfakcjonujące. Zarówno w sierpniu, jak i we wrześniu również spodziewamy się bardzo dobrego wzrostu.Blisko maksimów

Większość naszych grup produktów rośnie, jednak liderami wzrostów są procesory, akcesoria i smartfony” – powiedział Tziamalis. Jeszcze pod koniec roku spółka chciałaby także zaprezentować nową markę związaną z małym AGD. Na wykresie cena znowu zaczyna wzrastać. Wszystko sugeruje, że niebawem kurs może atakować maksima trendu przy 28 zł.

asbis


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Próba wybicia

Pozytywne informacje przekazał podczas czwartkowej sesji także Mabion. Spółka podała, że pod względem wyposażenia i możliwości produkcyjnych jest gotowa do rozpoczęcia produkcji antygenu dla Novavax w skali komercyjnej. W ramach realizacji zamówienia nr 2, wynikającego z umowy ramowej zawartej w marcu br. przez Mabion i Novavax, faktura zaliczkowa wystawiona przez Mabion na kwotę 15,23 mln USD została uregulowana przez Novavax w lipcu.

mabion

Spółka oceniła, że etap dotyczący całości pierwszego zlecenia do umowy ramowej został wykonany w ponad 90%. Pozostałe do wykonania prace głównie polegają na sporządzeniu części raportów, które zostaną przekazane już po ewentualnym podpisaniu umowy produkcji komercyjnej z Novavax. Na wykresie pojawiła się wczoraj próba wybicia z niewielkiej konsolidacji. Jeżeli dojdzie do wybicia, kolejnym celem będzie poprzedni szczyt przy 92,30 zł.

Autor poleca również:

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here