Naga MarketsAsbis jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

asbis

Akcje spółki zdecydowanie zyskiwały podczas środowej sesji. Spoglądając na wykres, widzimy, że mamy do czynienia z atakiem na linię trendu spadkowego. Jeżeli doszłoby do jej przełamania, kurs powinien zmierzać na czytelny opór powyżej 3 zł. Powodem mocnego zachowania kursu była publikacja raportu za trzeci kwartał. Można z niego wyczytać, że wyniki zarówno za kwartał jak i od początku roku uległy poprawie względem poprzedniego roku. Zysk netto w III kwartale wyniósł 4,61 mln USD wobec 4,19 mln USD zysku rok wcześniej. Od początku roku spółka miała 7,23 mln USD zysku netto w porównaniu z 7,13 mln USD zysku rok wcześniej. Przychody od początku roku wynoszą łącznie już ponad 1,25 mld USD. W komentarzu podkreślono zadowolenie z uzyskanych wyników.

Zobacz również: AB S.A. zaczyna skupować akcje. Kurs w górę o ponad 7% w kierunku 21,50 zł

Libet to największy producent kostki brukowej w Polsce.

libet

Równie dobrymi wynikami kwartalnymi pochwalił się wczoraj Libet. Zysk netto od początku roku wynosi już 19,7 mln zł. Przychody w tym okresie sięgają 146,7 mln zł, a EBITDA wynosi około 40,2 mln zł. Są to kolejne dobre dane po wcześniejszych prognozach kwartalnych, które uruchomiły stronę kupujących. Spółka zastrzega jednak, że wpływ na wyniki miały zdarzenia jednorazowe w tym, zbycie niektórych aktywów. Trwające na wykresie wzrosty wpisują się w kanał spadkowy i obecnie trwa atak na jego górną krawędź. Duża dynamika wzrostów, wsparta obrotami, oraz wcześniejsze silne wyprzedanie rynku, mogą dawać szansę na wybicie i dalszy ruch w kierunku 1 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here