Naga MarketsAsbis [ASB], Krynica Vitamin [KVT] – Gorące spółki dniaDystrybutor sprzętu komputerowego, spółka Asbis, pokazała wczoraj raport z wynikami za IV kwartał 2020 roku. Asbis odnotował 21,37 mln USD skonsolidowanego zysku netto wobec 8,03 mln USD zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 28,39 mln USD wobec 13,91 mln USD zysku rok wcześniej. Zysk EBITDA wyniósł 29,53 mln USD wobec 14,87 mln USD rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 865,81 mln USD wobec 663,97 mln USD rok wcześniej. Mamy więc kolejne poprawienie rekordu, do czego spółka w zasadzie przyzwyczaiła swoich akcjonariuszy.

    • Kolejne rekordowe wyniki Asbis
    • Słaba reakcja na mocne wyniki Krynicy Vitamin

W całym 2020 r. spółka miała 36,52 mln USD skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 15,26 mln USD zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 2 366,44 mln USD w porównaniu z 1 914,88 mln USD rok wcześniej. Warto dodać, że prognozy całoroczne były kilka razy poprawiane w górę. Nowe na 2021 rok, spółka chce podać pod koniec marca. Na razie, udanie rozpoczęto nowy rok.

Te artykuły również Cię zainteresują
Asbis coraz wyżej

Marże utrzymują się na wysokim poziomie, a przychody w styczniu wzrosły o 32%. Zapowiada się więc kolejny udany rok, tym bardziej, że popyt na sprzęt z powodu pandemii, nie słabnie. W ostatniej rekomendacji spółkę wyceniono na 13,80 zł. Obecnie na wykresie mamy mocne wybicie po krótkotrwałej korekcie.

asbis


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Dobre wyniki, słaba reakcja rynku

Słabo na publikację rocznego raportu zareagowały notowania Krynicy Vitamin. Spółka, która zyskała, także na rozpoznawalności w okresie pandemii, odnotowała szacunkowy zysk netto w wysokości 56,6 mln zł, wobec 7,5 mln zł w 2019 roku, a wiec więcej o ponad 655%. W całym 2020 r. Krynica Vitamin wypracowała 446,3 mln zł przychodów ze sprzedaży (wzrost o 50 proc. r/r), co było najwyższym wynikiem w historii spółki.

Bardzo dobre wyniki są konsekwencją produkcji i sprzedaży płynów do dezynfekcji w drugim kwartale oraz wypracowaniem wyższych przychodów z działalności podstawowej w całym ubiegłym roku. Tu warto wspomnieć wejścia na kolejne, zagraniczne rynki. Tylko w samym IV kwartale, spółka odnotowała wzrost przychodów o 37% i zysku netto o 44%. Produkty spółki są już obecne na ponad 40 rynkach zagranicznych. Przychody z eksportu w 2020 r. stanowiły już ponad połowę przychodów.

krynica vitamin

Spółka przygotowuje także nową ofertę m.in napojów dostosowanych do opłaty cukrowej, a także nowe formuły środków ochrony osobistej i kosmetyków. Skąd więc tak słaba reakcja na wyniki? Po pierwsze, może było się ich spodziewać. A po drugie, od wybuchu pandemii kurs wzrósł o ponad 1000%, a tylko od listopada o 100%. Można powiedzieć, że wszystko jest już w cenie. Najbliższa szansa na kolejne odbicie może pojawić przy wsparciu w rejonie 21 zł.

Przeczytaj również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania giełdowe pgnig | dolara | wartosc dolara | dolar amerykański | cd projekt kurs |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here