Naga MarketsAsbis [ASB], Kruk [KRU] – Gorące spółki dniaPodczas wtorkowej sesji światło dzienne ujrzała najnowsza rekomendacja DM BOŚ dla dystrybutora sprzętu komputerowego, spółki Asbis. W raporcie poniesiono wycenę firmy z 5,60 zł do 6,40 zł, jednocześnie zalecając kupno akcji. W raporcie podkreślono, że w czasie pandemii zauważalny jest nawet wzrost zainteresowania sprzętem IT, w tym np. sprzętem służącym do nauki lub pracy zdalnej. Pomimo wprowadzonej kwarantanny w kwietniu i maju utrzymuje się wzrost popytu na sprzęt komputerowy – zaznaczono w raporcie.

  • DM BOŚ podwyższył rekomendację dla Asbisu
  • Kruk z hojną ofertą dla akcjonariuszy

Analitycy prognozują także całoroczny wynik w 2020 roku na około 12,5 mln USD zysku netto, a w 2021 roku na 13 mln USD. Warto wspomnieć, że spółka od dłuższego czasu pozytywnie zaskakuje wynikami, zazwyczaj bijąc swoje i tak bardzo ambitne prognozy. To sprawia, że firma od lat jest w stanie wypłacać bardzo wysokie dywidendy.

Asbis z podwyższoną rekomendacją

Zdaniem autora raportu, kluczowy dla wyników całoroczny będzie IV kwartał i jako zagrożenia widzi recesję w krajach, w których działa Asbis, a to może przełożyć się na niższe wydatki na sprzęt komputerowy. Na wykresie, mamy klasyczną korektę do poprzedniego szczytu i szybkie odbicie. Jest to więc podręcznikowy obraz trendu wzrostowego. Kolejnymi celami do osiągnięcia mogą być poziomy wskazane w rekomendacji.

asbis


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Kruk w kierunku 150 zł

Silne odbicie po wybuchu pandemii dotyka także spółki Kruk czyli lidera rynku wierzytelności w Polsce. Kurs spółki od marca rośnie o ponad 110%, co nie jest nadal wielką wartością, biorąc pod uwagę wcześniejszy, niemal 3 letni trend spadkowy. Wczoraj spółka poinformowała o podjęciu uchwały dotyczącej rekomendacji walnemu zgromadzeniu przeznaczenia części zysku netto za 2019 r. na skup akcji własnych za ok. 95 mln zł lub na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy w kwocie 5 zł na akcję.

W obu wariantach rekomendacji zarządu, kwota 291,47 mln zł trafić ma na kapitał zapasowy. WZA spółki odbędzie się najpóźniej do 31 sierpnia i wtedy też ma zostać podjęta decyzja. Na razie zarząd skłania się bardziej ku skupowi akcji. „Przy takim skupie akcji, będącym de facto dywidendą, cena za akcje w naszej opinii powinna być atrakcyjna dla wszystkich akcjonariuszy.

kruk

Dlatego zaproponowana cena 350 zł za akcję nie będzie wykluczała tych, którzy zainwestowali w Spółkę przy maksymalnym historycznym kursie” – powiedział cytowany w komunikacie prezes Kruka Piotr Krupa. NA wykresie kurs zdołał wybić ważny opór jakim były minima z 2019 roku. Bardzo dobre informacje dla posiadaczy akcji powinny sprawić, że popyt na spółce się utrzyma, a kolejny istotny poziom mamy dopiero w okolicach 150 zł.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here