Naga MarketsW dzisiejszym cyklu „Gorących spółek dnia” chciałbym przedstawić dwie spółki. Pierwsza zaprezentowała wczoraj znakomitą formę, a skala wzrostów była bardzo duża. Natomiast w przypadku drugiej po piątkowym przełamaniu wsparcia nowy tydzień rozpoczął się przyśpieszeniem trendu spadkowego.

Na początku wymienię Asbis, który jest częścią Asbis Group, czyli jednego z największych dystrybutorów IT w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

ASBIS - wykres dzienny
ASBIS – wykres dzienny

Cena tych akcji od dłuższego czasu znajduje się w trendzie spadkowym. Od dwóch tygodni jednak obserwujemy silne odbicie, a wartość spółki rośnie w oszałamiającym wręcz tempie. Tylko podczas wczorajszej sesji jej kapitalizacja podniosła się o 32,56%. Zamknięcie sesji wypadło dokładnie na oporze tworzonym przez szczyt z 25 czerwca. Jeśli bykom udałoby się go ostatecznie sforsować to cena powinna zmierzać w kierunku luki z 7 maja.

Drugim całkowicie odmiennie spisującym się walorem był Kerdos. Ta spółka wchodząca w skład sWIG80 jest liderem branży środków higieny osobistej.

KERDOS - wykres dzienny
KERDOS – wykres dzienny

W tym przypadku od kilku dni mamy do czynienia z przyśpieszeniem trendu spadkowego, a podczas piątkowej sesji doszło do przełamania poziomu ostatniego minimum. W efekcie czego podczas poniedziałkowej sesji spadki jeszcze bardziej przybrały na sile. Ostatnie dni to też spory wzrost obrotów. Świadczyć to może o zbliżającym się momencie przesilenia i przynajmniej chwilowego odwrotu podaży.

Szczególnie drugi przykład jest interesujący w kontekście oferty jaką ma HFT Brokers. Dzięki niej również na polskiej GPW możemy skutecznie zarabiać na spadkach kursów akcji. Można to oczywiście sprawdzić za pomocą darmowego konta demo.


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here