Naga MarketsAsbis [ASB], JR Holding [JRH] – Gorące spółki dniaDystrybutor sprzętu komputerowego, spółka Asbis poinformowała wczoraj o szacunkowych danych sprzedażowych za styczeń. W pierwszym miesiącu roku, spółka wypracowała 231 mln USD przychodów, co oznacza wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem o 32%. Asbis mocno wchodzi w nowy rok, w którym koniunktura nadal powinna mu sprzyjać. Jest to kolejny z rzędu tak mocny odczyt i generalnie spółka przyzwyczaiła już akcjonariuszy do poprawiania własnych rekordów. Plany na ten rok są bardzo ambitne, jak choćby uruchomienie projektu „Breezy”, który pozwoli wejść w segment obrotu używanymi produktami Apple oraz innych marek z tego sektora, dając im drugie życie.

    • Asbis nadal w wysoką dynamiką wzrostu przychodów
    • JR Holding z ciekawym przejęciem

Spółka cały czas pracuje tez nad dalszą dywersyfikacją przychodów, o czym będzie informować w następnych komunikatach. “W styczniu wszystkie nasze linie produktowe odnotowały wysokie wzrosty sprzedaży. Produktami, które były największymi czynnikami wzrostu były smartfony, procesory oraz akcesoria.

Te artykuły również Cię zainteresują
Asbis śrubuje rekordowe wyniki

Hitem sprzedażowym w styczniu były ponownie procesory z uwagi na duże zapotrzebowanie na komputery o dużej mocy przeliczeniowej” – dodał prezes spółki, cytowany w komunikacie. Na wykresie mamy próbę szybkiego zakończenia płytkiej korekty. Wydaje się, że lada chwila pęknie bariera 10 zł. W ostatniej rekomendacji spółkę wyceniono na 13,80 zł.

asbis


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Próba wybicia z konsolidacji

Notowany na rynku NewConnect JR Holding, poinformował w poniedziałek o przejęciu 45% udziałów w firmie Motivizer, w zamian za dofinansowanie jej kwotą 4 mln zł. Środki te mają zostać przeznaczone na rozwój systemu wspierającego zarządzanie HR w firmie oraz ekspansję na rynku międzynarodowym, co spółka ta ma w planach na najbliższe miesiące. Motivizer wdraża dla swoich klientów platformę w modelu SaaS (System as a Service), która w sposób kompleksowy i dostosowany do potrzeb klienta usprawnia procesy zarządzania kapitałem ludzkim w organizacji.

jr holding

Z narzędzi firmy korzystają tacy giganci jak choćby T-Mobile, Nationale Nederlanden, Skanska, DHL, DPD, Carlsberg czy Toyota. “Innowacyjne rozwiązania i dotychczasowe sukcesy zespołu Motivizer, to solidne argumenty, przemawiające za dalszym rozwojem spółki i osiągnięciem wysokiego i stabilnego wzrostu skali biznesu” – dodał prezes JR Holding January Ciszewski. Na wykresie mamy lekki wzrost notowań. Mimo, że szersza tendencja jest spadkowa, obecnie pojawia się szansa na wybicie górą z niewielkiej konsolidacji.

Przeczytaj również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje pkn orlen | notowanie ropy | bml notowania | kurs ropy wti | akcje pgnig najnowsze wiadomosci |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here