Naga MarketsAsbis Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

asbis
źródło xStation 5

Akcje spółki traciły podczas poniedziałkowej sesji niemal 4% przy dosyć niskich obrotach. Spoglądając na wykres dzienny widać, że spółka od początku czerwca podlega dynamicznej korekcie wzrostowej. Jeżeli będzie ona kontynuowana, wydaje się że celem może być domknięcie luki z końca maja czyli poziomy okolic 2,60 zł. Wczoraj spółka poinformowała o wstępnych wynikach dotyczących przychodów za czerwiec. Wyniosły one 153 mln zł co oznacza spadek o 15% w porównaniu z poprzednim rokiem. Porównując jednak wyniki z poprzednim miesiącem, mamy wzrost aż o 31%. Wyniki są zgodne z oczekiwaniami firmy, a zarząd wyraził zadowolenie z uzyskanych w tym okresie wyników.

Zobacz również: Bloober Team – pozytywne informacje napędzają wzrosty

Ferro to jeden z największych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej producentów i dystrybutorów techniki sanitarnej, instalacyjnej i grzewczej.

ferro
źródło xStation 5

Akcje spółki nieznacznie drożały podczas poniedziałkowej sesji, która jednak odbyła się przy bardzo niskich obrotach. Spoglądając na wykres w tygodniowej skali czasowej, widać że pod koniec czerwca doszło do wybicia z kanału spadkowego sięgającego maja 2017 roku. Jest to wstępny, pozytywny znak, że być może zwyżka rozpoczęta pod koniec października ubiegłego roku będzie kontynuowana. Wczoraj światło dzienne ujrzała rekomendacja DM BOŚ, w której analitycy zalecili trzymanie akcji oraz ustalili cenę docelową spółki na poziomie 17,1 zł. Jest to więc wyższa wycena niż tegoroczne maksima. W raporcie analitycy prognozują, że sprzedaż spółki w bieżącym roku wyniesie 434 mln zł. W przyszłym roku wzrośnie do 464,3 mln zł. Zysk netto w tym roku wyniesie 37,8 mln zł, a w przyszłym roku 38,3 mln zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here