Naga MarketsAsbis jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

asbis

Podczas poniedziałkowej sesji spółka przekazała informacje o sprzedaży za miesiąc sierpień. W tym miesiącu przychody wyniosły około 158 mld dolarów. Oznacza to spadek rok do roku o około 16%, natomiast w porównaniu z lipcem jest to zwyżka o około 14%. Spółka zaznaczyła, że wynik jest zgony z jej oczekiwaniami. Spółka w komentarzu stwierdziła także, że obecnie bardziej skupia się na działaniach, które w niedalekiej przyszłości znacząco zwiększą marże. Rynek nie zareagował na podane wyniki i nadal na wykresie trwa okres konsolidacji. W pozytywnym wariancie, cena powinna jeszcze raz zaatakować okolic opory przy 2,50 zł.

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Zobacz również: AB S.A. zaczyna skupować akcje. Kurs w górę o ponad 7% w kierunku 21,50 zł

Grupa Eurocash to największa polska firma zajmująca się hurtową dystrybucją szybko zbywalnych produktów spożywczych, chemii gospodarczej, alkoholi i wyrobów tytoniowych.

eurocash

Spółka od kilku dni przechodzi korektę wcześniejszych wzrostów. Szerszy trend jest boczy i zazwyczaj po tak dużej zwyżce jak ostatnia, cena szybko cofała się, nie tworząc nowych szczytów. Obecnie wszystko wskazuje, że kurs dotrze na wsparcie przy 20,50 zł. Jeżeli zostanie ono przełamane, to raczej trzeba będzie zapomnieć o budowanie większego trendu wzrostowego. Wczoraj spółka pochwaliła się uruchomieniem platformy marketplace eurocash.pl market. Platforma połączy bezpośrednio producentów towarów i produktów z ok. 10 tys. klientów grupy Eurocash. Dotychczas przedsiębiorca mógł zamówić do swojego sklepu produkty z oferty liczącej ok. 11 tys. produktów, a dzięki marketplace oferta może wzrosnąć docelowo do 500 tys. produktów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here