Naga MarketsAsbis Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

asbis

Spółka ponownie, w odstępie kilku sesji, była gwiazdą na warszawskim parkiecie. Powodem wczorajszej zwyżki była publikacja wyników sprzedażowych za październik. W tym miesiącu przychody sięgnęły 197 mln USD czyli o 16% więcej niż przed rokiem. Wcześniej spółka informowała o wynikach za III kwartał, które także wywołały falę wzrostów. Zysk netto w tym okresie sięga 4,61 mln USD i jest wyższy niż rok temu. Ponadto spółka podniosła ponownie prognozę wyników za cały rok i bardzo optymistycznie patrzy na ostatni kwartał czyli okres przedświąteczny, który także powinien wypaść bardzo udanie. Spoglądając na wykres widać wybicie poziomu wcześniejszych szczytów i marsz w kierunku maksimum z ubiegłego roku w rejonie 3,70 zł. Trzeba przyznać, że spółka długo musiała czekać na większe zainteresowanie ze strony inwestorów, gdyż bardzo pozytywne wyniki notowała już wcześniej.

Zobacz również: AB S.A. zaczyna skupować akcje. Kurs w górę o ponad 7% w kierunku 21,50 zł

Esotiq & Henderson to przedsiębiorstwo zajmujące się projektowaniem, produkcją i sprzedażą produktów odzieżowych i kosmetycznych.

esotiq

Zupełnie inna reakcja towarzyszyła publikacji wyników spółki Esotiq. W III kwartale spółka odnotowała 1,52 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 1,63 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 2,46 mln zł wobec 2,3 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 50,39 mln zł wobec 41,03 mln zł rok wcześniej. W sumie od początku roku zysk netto wynosi około 3,33 mln zł w porównaniu z 5,33 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 134,78 mln zł w porównaniu z 113,71 mln zł rok wcześniej. Trzeba przyznać, że pozytywnie wyglądają rosnące przychody, sprzedaż internetowa, wzrost powierzchni handlowej, natomiast nie przekłada się to na zysk netto. Tu można zauważyć pewien problem i to jest główną przyczyną spadków na giełdzie. Od początku 2018 roku spółka traci już około 66%, a więc, gdyby tylko pojawiły się oznaki poprawy wyniku netto, prawdopodobnie cena powinna odbić na tak wyprzedanym rynku.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here