Naga MarketsAsbis [ASB], Draw Distance [DDI] – Gorące spółki dniaDystrybutor sprzętu IT, spółka Asbis poinformowała wczoraj o wynikach sprzedaży za listopad. Okazało się, że był to rekordowy miesiąc w historii firmy. Asbis wypracował w listopadzie skonsolidowane przychody na poziomie ok. 302 mln USD wobec 202 mln USD rok wcześniej, co oznacza wzrost o około 49%. Jest to pierwszy miesiąc w historii, w którym przychody spółki przekroczyły próg 300 mln USD. W komentarzu do wyników, spółka przyznała, że dotychczasowa prognoza na cały rok, jest dość ostrożna.

    • Asbis z rekordowym listopadem w historii firmy
    • Przychody przekroczyły 300 mln USD, szykuje się wysoki wynik roczny
    • Draw Distance rozwija udaną grę Vampire: The Masquarade

Biorąc pod uwagę świetną sprzedaż choćby najnowszego iPhone’a i ogólnie zwiększone zakupy w okresie świątecznym, można spodziewać się naprawdę mocnego wyniku za cały rok. Przypomnijmy, że prognozy zakładają około 2-2,2 mld USD przychodów oraz zysk netto pomiędzy 23 mln USD a 25 mln USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Próba zakończenia korekty

W najnowszej rekomendacji z końca października, spółkę wyceniona na 9,60 zł. Obecnie na wykresie trwa próba zakończenia korekty, mimo że ani okres świąteczny ani pogorszenie nastrojów na szerokim rynku temu nie sprzyja.

asbis


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Nowe wersje językowe

Producent gier Draw Distance zapowiedział wczoraj dodanie nowych wersji językowych do swojego hitu „Vampire: The Masquarade – Coteries of New York”. Gra od początku plasowała się wysoko na liście bestsellerów (7 miejsce na świecie w dniu debiutu) i zbiera bardzo pozytywne recenzje. Już po tygodniu gra zwróciła wszelkie koszty produkcji i marketingu. Dodawanie kolejnych wersji językowych ma przełożyć się na jeszcze lepszą sprzedaż. Obecnie liczba graczy, tylko na platformie Steam, szacowana jest na ponad 200 tysięcy.

draw distance

Spółka wypuszcza także kolejne dodatki do gry. W komunikacie spółka podała także, że cały czas pracuje nad kontynuacją pierwszego, wielkiego hitu czyli gry „Serial cleaner”. Pierwsza część trafiła do ponad miliona graczy na wszystkich platformach. Sukcesy spółki widać także w jej wynikach, które ulegają regularnej poprawie. Na wykresie cena zaczyna się cofać po listopadowym odbiciu. Zważając na sytuację szerokiego rynku, nie powinno to zaskakiwać. Kluczowym momentem powinno być wybicie oporu w rejonie 2 zł.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here