Naga MarketsAsbis [ASB], Dekpol [DEK] – Gorące spółki dniaDystrybutor sprzętu komputerowego, spółka Asbis pokazała wczoraj raport sprzedażowy za sierpień. Tradycja bardzo mocnych wyników została utrzymana, gdyż z raportu wynika wzrost przychodów ze sprzedaży w tym miesiącu o 30% względem poprzedniego roku. Przychody sięgnęły 206 mln USD wobec 158 mln USD rok wcześniej. “Sierpień to kolejny miesiąc wzrostów naszych przychodów, co oznacza, że Asbis znacząco rośnie na wszystkich rynkach, na których jest obecny.

  • Asbis z kolejnym miesiącem z ponad 30% wzrostem przychodów
  • Dekpol wejdzie w branże fotowoltaiki
  • Kurs blisko zmiany długoterminowego trendu

Ogłosiliśmy naszą prognozę finansową na 2020 rok, zakładającą realizację przychodów w przydziale pomiędzy 2 mld USD a 2,2 mld USD. Widząc wyniki za sierpień, jej realizacja przebiega zgodnie z naszymi oczekiwaniami” – powiedział dyrektor generalny i przewodniczący rady dyrektorów Asbis Enterprises Plc Siergiej Kostevitch. W sierpniu rosła sprzedaż praktycznie w każdym segmencie. Wydaje się, że ostatni kwartał roku także powinien być udany, co znacząco wpłynie na świetny wynik całoroczny.

Asbis nadal z rosnącymi wynikami

Warto dodać, że w lipcu przychody rosły o około 32% rok do roku. Mamy więc trwałą tendencję w poprawie wyników. Na wykresie obecna przecena na rynkach obniżyła cenę o 20%, co na tle wcześniejszego trendu nie jest dużą wartością. Tak dobre wyniki oraz coroczna dywidenda powinny nadal stawiać spółkę wśród faworytów inwestorów. Tegoroczne rekomendacje wyceniają firmę na 6,40 zł.

asbis


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Dekpol zajmie się fotowoltaiką

Duże wzrosty podczas wtorkowej sesji zanotowała spółka Dekpol, która poinformowała o zamiarze wejścia w branżę fotowoltaiki. Tego typu informacje zawsze wywołują pozytywny efekt na naszym parkiecie, gdyż obok gamingu jest to najmodniejsza i jedna z najbardziej perspektywicznych branż w naszym kraju.

Dekpol zawarł z firmą T&T list intencyjny, w myśl którego rozpocznie realizację projektów na rynku fotowoltaiki. W ramach współpracy rozpoczęto projektowanie farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 75 MW. Spółki szacują, że kooperacja może docelowo dotyczyć realizacji projektów elektrowni fotowoltaicznych o szacowanej łącznej mocy nawet do 500 MW.

dekpol

Dzięki efektom synergii płynącym ze współpracy spółka będzie mogła przygotować atrakcyjną, wyróżniającą się na rynku ofertę dla potencjalnych klientów. Spoglądając na wykres w skali tygodniowej, widać że ostatnie lata upłynęły pod znakiem spadków w ramach nieźle respektowanego kanału spadkowego. Wczorajsza informacja powinna pomóc w trwające próbie wybicia, co mogłoby doprowadzić do zmiany trendu.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here