Naga MarketsAsbis [ASB], Creepy Jar [CRJ] – Gorące spółki dniaDystrybutor sprzętu IT, spółka Asbis, poinformowała wczoraj, że jej polski oddział zamierz znacząco zwiększyć swoją powierzchnię magazynową. Rozbudowa da także możliwość nawet trzykrotnego zwiększenia tej powierzchni w przyszłości. “Poprzedni rok był bardzo dobry dla całej Grupy Asbis, same polskie operacje wzrosły w tym czasie kilkukrotnie. Chcemy dalej rozwijać się i widzimy dobre perspektywy na przyszłość, dlatego zdecydowaliśmy się na zwiększenie naszej powierzchni magazynowej” – powiedział prezes Asbis Poland Przemysław Wierzbicki, cytowany w komunikacie. Powodem podjęcia takiej decyzji jest rosnąca sprzedaż w naszym kraju, który już w 2019 roku awansował do czołówki najlepszych rynków dla spółki.

    • Asbis powiększy powierzchnię magazynową w Polsce
    • “Green Hell” znowu wysoko na listach Steam

Warto dodać, że cała grupa Asbis, od dłuższego czasu śrubuje własne rekordy. Dodatkowo pandemii wywołała mocny popyt na sprzęt komputerowy i trend ten nadal się utrzymuje. Asbis wypracował w grudniu 2020 roku skonsolidowane przychody na poziomie ok. 343 mln USD wobec 265 mln USD rok wcześniej, co oznacza wzrost o około 29%. Cały rok wypadł rekordowo i też rekordowa dywidenda szykuje się dla akcjonariuszy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kolejna płytka korekta?

Spółka kilka razy podwyższała roczne prognozy i nadal podtrzymuje, że 2021 rok powinien być bardzo mocny. W ostatniej rekomendacji, spółkę wyceniono na 9,60 zł. Na wykresie mamy podobną korektę do poprzednich, co świadczy o słabości podaży. Droga na nowe maksima nadal jest więc otwarta.

asbis


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Przemyślana strategia Creepy Jar

Dodatek do kultowej już gry „Green Hell” od Creepy Jar, sprawił że gra znowu znalazła się w pierwszej dziesiątce kategorii Global Top Sellers na platformie Steam. Strategia spółki zakładała, że właśnie taki efekt sprawi wydanie darmowej, pierwszej dodatkowej części. Jednocześnie obniżona została cena podstawowej wersji, co wskazuje na przemyślaną strategię. Odnotowany w niedzielę wynik ponad 13 tysięcy jednocześnie aktywnych użytkowników jest najwyższym peakiem gry od czasu premiery trybu wieloosobowego w kwietniu 2020. Zauważalna również była zdecydowanie liczniejsza grupa widzów oglądających Green Hell na portalu Twitch.tv, gdzie przygody w amazońskiej dżungli śledziło jednocześnie blisko 25 tysięcy osób.

creepy jar

Przypominamy, iż Spirits of Amazonia jest ogromnym projektem, dlatego został on podzielony na trzy części. Premiera kolejnych części Spirits of Amazonia są planowane jeszcze w tym roku. Dotychczas gra Green Hell sprzedała się w ponad półtora miliona egzemplarzy na platformie Steam, a liczba użytkowników posiadających ją na swojej liście życzeń (Steam Wishlist) szacowana jest na ponad milion osób.

Przeczytaj również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs zloty | blik co to jest | komentarze giełdowe | akcje cd projekt | prognozy btc |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here