Naga MarketsAsbis jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

asbis

Spółka opublikowała w miniony piątek raport z wynikami za styczeń. Kolejny raz spółka pozytywnie zaskoczyła, gdyż przychody w pierwszym miesiącu roku sięgnęły 175 mln USD co oznacza wzrost rok do roku o około 49%. W komentarzu podkreślono niższą bazę sprzed roku, kiedy branża odnotowała spowolnienie, jednak wyrażono także zadowolenie, że spółka nadal utrzymuje wzrosty sprzedaży. Jej zdaniem cały rok zapowiada się bardzo dobrze. Na wykresie sesja otworzyła się luką wzrostową osiągając nowe maksima trendu wzrostowego. Wydaje się, że obecnie mimo korekt, kurs ma powody aby wzrastać do okolic 5 zł.

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy

Zobacz również: GPW w ciągu 5 lat będzie liderem wzrostów w Europie, twierdzi Trader21

Grupa Kapitałowa CD Projekt działa w dynamicznie rozwijającej się branży elektronicznej rozrywki – gier wideo.

cd projekt

W ubiegły piątek spółka pochwaliła się wynikami sprzedażowymi gry „Wiedźmin 3”. Na portalu Steam przychody przekroczyły już 50 mln USD od października 2018 roku. Przekroczenie tej bariery jest istotne, gdyż od tej chwili 80% przychodów będzie trafiało do spółki. W ostatnim czasie wzrost popularności gry zawdzięczamy serialowi na platformie Netflix, po którego debiucie na nowo ożywiło się zainteresowanie grą. Steam monitoruje liczbę jednocześnie grających i po serialu, w grę grało ponad 100 tys. graczy, co jest wynikiem lepszym nich wtedy, gdy gra debiutowała. Na wykresie niewiele się dzieje, cena spokojnie rośnie i bez problemów przekroczyła poziom 300 zł. Wydaje się, że przynajmniej do okolic debiutu Cyberpunka, trend powinien się utrzymywać.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here