TMS


Przyłącz się do dyskusji na największej polskojęzycznej grupie poświęconej GPW na Facebooku – Zyskowna strona giełdy. W dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

Asbis jest podmiotem dominującym grupy zajmującej się dystrybucją komponentów i sprzętu komputerowego.

Spółka odnotowała podczas piątkowej sesji solidne wzrosty, które zaczęły się już na początku sesji. W sumie udało się utrzymać około 7% wzrosty, wypracowanego przy solidnych obrotach. Tyle wystarczyło aby kurs znalazł się na nowym maksimum trendu wzrostowego. Mocniejszy ruch w górę to pozytywny znak, zwłaszcza po okresie marazmu. Daje on nadzieję na kontynuację trendu wzrostowego. Wydaje się, że na tle bardzo solidnych i poprawiających się wyników finansowych, jedynym zagrożeniem może być polityka. Nie jest tajemnicą, że spółka ponad 50% swoich przychodów osiąga w Rosji i na terenach byłego Związku Radzieckiego, co ciekawe udział ten z roku na rok się zwiększa. Kolejne sankcje gospodarcze nakładane na Rosję mogą pośrednio uderzyć także w Asbis. Druga sprawa to notowania rubla do dolara, tutaj także spółka może, aczkolwiek nie musi niekorzystnie odczuć wahań kursowych. Są to tylko czynniki potencjalne, które jak na razie rynek ignoruje. Ostatnio o spółce pisaliśmy 30 marca.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Grupa Kapitałowa ABC Data jest liderem rynku dystrybucji sprzętu IT w Europie Środkowo-Wschodniej.

Akcje spółki drożały w trakcie sesji z ubiegłego piątku o niemal 9% przy najwyższych obrotach od początku roku. Otwarcie sporą luką cenową zawdzięczamy opublikowanemu raportowi okresowemu. Okazało się, że spółka odnotowała w czwartym kwartale 11 mln zł zysku netto. Wstępne szacunki sugerują, że za cały 2017 rok spółka miała ponad 4,5 mld zł przychodów oraz około 25 mln zł zysku netto. Dane mogą nieznacznie ulec zmianie, a pełny raport roczny poznamy 19 kwietnia. Odbiór raportu jest zdecydowanie pozytywny, trudno się zresztą dziwić, kiedy spółka notuje blisko 50% wzrost zysku w porównaniu z rokiem poprzednim. Wykres wskazuje na wybicie linii korekty, co może oznaczać powrót do umiarkowanie wzrostowej tendencji.

Korzystasz z narzędzi analitycznych na portalu Trading View? Teraz możesz tam śledzić także nasze analizy spółek z GPW

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here