Naga MarketsArtyści Rynków to marka do której widzowie Comparic24.tv już zdążyli się przyzwyczaić. Cotygodniowy program, prowadzony przez znanego z Polsat News Jacka Brzeskiego, porusza aktualne i ważne z punktu widzenia inwestorów tematy. Ale Artyści Rynków to pojęcie o zdecydowanie bogatszej historii – nazwa popularnego programu emitowanego na naszej antenie odwołuje się do cyklu podcastów zrealizowanych przez australijski oddział CMC Markets. Możemy w nich usłyszeć prawdziwe historie znanych traderów – Artystów Rynków. Brytyjski broker postanowił je zebrać i opublikować w formie książki o tej samej nazwie, a my mamy okazję uczestniczyć w cyklu szkoleń i konferencji inspirowanych Artystami. Jak oceniam krakowską edycję Artystów Rynków i dlaczego uważam, że warto wziąć udział w zbliżającej się konferencji z cyklu w Warszawie?


Czterech ekspertów rynkowych, realne przykłady, warsztaty psychologii inwestowania. Brzmi dobrze? W wielkim skrócie tak wyglądała sobota, 5 października w krakowskim hotelu Qubus. To właśnie tam rozpoczęła się czwarta edycja cyklu konferencji i szkoleń Artyści Rynków.

Solidna dawka wiedzy

Zebrani uczestnicy nie tylko mieli wyjątkową okazję do spotkania się w gronie osób żywo zainteresowanych rynkami, ale również wysłuchania co do powiedzenia mieli tacy eksperci jak Jacek Kubrak, Marcin Tuszkiewicz, Piotr Grela czy Maciej Leściorz. A do powiedzenia mieli całkiem sporo – zwłaszcza Jacek Kubrak. Ci, którzy mieli okazję wysłuchać Jacka w trakcie zeszłorocznego kongresu FxCuffs z pewnością zdają sobie sprawę z jaką łatwością potrafi on porwać tłumy. Ta sztuczka udała mu się również i przy okazji październikowej konferencji CMC Markets – zwłaszcza, że obecni na sali uczestnicy dostali przy okazji niewielkie czekoladki. Pomogły one wprowadzić uczestników w swojego rodzaju trans, który potwierdził słowa Jacka – przy odpowiednim poziomie skupienia jesteśmy w stanie odkryć coś, na co do tej pory nie zwracaliśmy uwagi. Prelekcja Jacka, połączona z warsztatami ściśle wiązała się z inwestowaniem na rynkach o czym przypominał sam prelegent.

Choć uważam, że część poświęcona psychologii była najjaśniejszym punktem całej konferencji CMC Markets w Krakowie, to jestem w stanie zrozumieć argumenty tych, którzy w sobotę 5 października szukali jasnych odpowiedzi na wyraźnie postawione pytania. Czy czeka nas kryzys i jak się przygotować na ewentualność jego wystąpienia? Odpowiedź na to pytanie można było znaleźć w trakcie wystąpienia Marcina Tuszkiewicza. Współzałożyciel portalu Squaber.com, będący częstym gościem na antenie Comparic24.tv przedstawił swój pogląd na aktualną sytuację rynkową i kreślił możliwe scenariusze przyszłych zmian na wykresach.

O wykresach mówił również Piotr Grela, ekspert technik DiNapolego, który towarzyszył znanemu, amerykańskiemu traderowi na tegorocznych InvestCuffs. Formacje szyn kolejowych, czy bułki z masłem to to tylko niewielka część wiedzy, która została przekazana uczestnikom krakowskiej konferencji. Głodni wiedzy mieli również okazję do skonfrontowania własnych poglądów rynkowych z opinią eksperta w trakcie sesji pytań i odpowiedzi. Część Piotra Greli następowała po wystąpieniu Macieja Leściorza, który próbował przekonać zebranych do nowej wersji platformy transakcyjnej NextGeneration oraz pokazał jak za jej pomocą dokładnie wyznaczyć poziomy stoploss, take profit czy wyliczyć wielkość pozycji. Te, wydaje się niewiele znaczące kwestie odgrywają jednak kluczową rolę w procesie zarządzania kapitałem – tak często pomijanym przez początkujących traderów.

Konferencja podsumowana została debatą, która zdaniem dużej części uczestników z którymi miałem okazję porozmawiać była najjaśniejszym punktem dnia. Prowadzona przez Jacka Brzeskiego rozmowa dotyczyła nie tylko rynków finansowych, ale zahaczyła nawet o kwestię… eksploracji kosmosu i jej wpływu na światową gospodarkę w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Nie było Cię w Krakowie? Nic straconego!

Zapisz się na nadchodzące szkolenia i konferencje organizowane przez CMC Markets

Konferencje:

Warszawa – 26.10 – Novotel Warszawa Centrum

Szkolenia:

Wrocław 15.10 – ibis Styles Wrocław

Poznań 16.10 – Mercure Poznań Centrum

Łódź 17.10 – Vienna House Andel’s Łódź

Toruń 22.10 – Hotel Bulwar

Gdańsk 23.10 – Qubus Hotel Gdańsk

Obejrzyj wywiady z prelegentami krakowskiej edycji konferencji Artyści Rynków na profilu Comparic24.tvConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here