Naga MarketsKolejny czwartek za nami, a wraz z nim miał miejsce kolejny odcinek Artystów Rynku. Spotkanie, które miało miejsce w studiu Comparic24.TV odbyło się w nienaruszonym jak dotąd składzie w postaci Jacka Brzeskiego z Polsat News w roli prowadzącego, oraz duetu z CMC Markets – Macieja Leściorza oraz Łukasza Wardyna.


Złoto i jen – wciąż bezpieczna przystań?

Żyjemy obecnie w bardzo niespokojnych czasach. Z jednej strony Brexit, z drugiej wojna handlowa pomiędzy USA i Chinami, a z trzeciej jeszcze starcie polityczne amerykański-irańskie. Czy inwestorom potrzebne są teraz jakieś “bezpieczne przystanie”?

– Zazwyczaj w momentach takiej niepewności na rynku te bezpieczne przystanie są poszukiwane. Naturalną bezpieczną przystanią uznawaną przez większość inwestorów jest złoto i ono faktycznie rosło przez większość maja. Dzisiaj nieco się rynek nieco cofnął ale to też potwierdza, że tak na prawdę kapitał jeszcze nie ucieka w pełni do tych bezpiecznych przystani. Część kapitału owszem, już tych bezpiecznych przystani poszukuje. Bariera 1300 dolarów za uncję, do której złoto doszło nie została płynnie pokonana i to potwierdza fakt, że jeszcze nie ma takiego w pełni poszukiwania bezpiecznych przystani dlatego, że w sytuacji gdy bezpieczne przystanie biorą górę takie kwestie jak poziomy oporu w zasadzie nie grają roli. Rynek chce po prostu ulokować swój kapitał w bezpiecznym miejscu i przeczekać te burzliwe czasy – komentuje Maciej Leśniorz z CMC Markets.

W najnowszym odcinku Artystów Rynku m.in. o obecnej sytuacji na jenie japońskim i franku szwajcarskim, ale także o znacznych spadkach wyceny surowców towarowych, zbliżającej się wojnie pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Iranem i konflikcie handlowym na linii USA – Chiny.

Czy frankowicze maja powody do obaw z powodu drożejącego franka? tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWeekendowy przegląd rynków – Kurs funta największym przegranym tygodnia
Następny artykuł“Pomiędzy Teorią a Praktyką” – Tydzień 21-szy – 25.05.2019
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here