Naga MarketsArts Alliance, notowana na NewConnect grupa kapitałowa współfinansująca własne produkcje gier opublikowała w serwisie YouTube pierwszy oficjalny trailer gry AURORA. Wedle wstępnych założeń, tytuł ma się pojawić na platformie Steam w 2021 roku w pełnej wersji, choć spółka rozważa wypuszczenie gry we wcześniejszym terminie w modelu Early Access.

„Aurora Weather Warfare” w całościowej oficjalnej nazwie to walking symulator z dużą ilością survivalu, craftingu oraz questów. Produkcja będzie osadzona w mrocznym, thrillerowym klimacie. Akcja gry rozgrywa się we współczesnym, ale mocno zniszczonym kataklizmami pogodowymi świecie. Inspiracją były programy badawcze związane z wynalazkami Nicola Tesli polegające na bezprzewodowym przesyłaniu fal różnej częstotliwości oraz prądu, które mogą mieć wpływ na zawirowania pogodowe na znacznych obszarach ziemi. Główny bohater będzie musiał przeżyć, uratować najbliższych, ale też rozwikłać zagadkę kataklizmów, które dotknęły okolicę. Będzie musiał się zmierzyć nie tylko z trudnymi sytuacjami, ale także podejmować czasami wątpliwe moralnie wybory.  Nie wszystko w otaczającym świecie będzie oczywiste czy jednoznaczne. W opinii twórców, dzięki zastosowaniu algorytmów AI, Aurora w pełni zaangażuje graczy na wiele godzin gry.

Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowych efektów prac. Tworząc Aurorę inspirujemy się faktami i teoriami spiskowymi związanymi z programami badawczymi nad przesyłaniem fal wysokiej częstotliwości oraz ich wpływem na jonosferę. W założeniu gry, nawiedzające świat niespodziewane zmiany pogodowe i kataklizmy mogą nie być dziełem przypadku – komentuje Andrzej Zając, Prezes Zarządu Arts Alliance.

Według założeń tytuł pojawi się w pierwszej kolejności na platformie Steam, zaś w późniejszym czasie ma zostać wydana także na konsolach Nintendo Switch, Xbox One oraz PlayStation 4. Dokładna data zostanie zaprezentowana przez Zarząd Arts Alliance w późniejszym czasie. Gra jest realizowana przez zewnętrzny zespół deweloperski. Spółka będzie rozważała także wydanie gry na konsole nowej generacji. Trailer dostępny również w serwisie dedykowanym grze – Aurora-theGame.com

Arts Alliance pracuje obecnie nad 2-ma projektami gier, realizując je przy współudziale zewnętrznych zespołów deweloperskich. Spółka tworzy jednocześnie grupę kapitałową w skład której wchodzą Prime Bit Games SA, notowany na NewConnect, Kool2Play SA czy agencja marketingowa KoolThings.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here