Naga MarketsArtifex Mundi jest wydawcą oraz producentem gier przygodowych. Zadebiutował na rynku głównym GPW w listopadzie 2016 r. Spółka wczoraj po zamknięciu sesji opublikowała wyniki finansowe uzyskane w pierwszej połowie bieżącego roku. Poniżej najważniejsze dane z raportu.

Od początku roku Artifex Mundi odnotował 2,59 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 2,76 mln zł zysku rok wcześniej.

Zysk operacyjny wyniósł 3,36 mln zł wobec 2,98 mln zł zysku w roku poprzednim.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 12,24 mln zł w pierwszej połowie 2018 r. wobec 10,77 mln zł w 2017 roku.

“O wzroście przychodów Grupy przesądziła wyższa sprzedaż segmentu gier free-to-play, częściowo mająca charakter jednorazowy (sprzedaż praw do tytułów ‘Nightmares from the Deep’: ‘A Hidden Object Adventure’ i ‘Kate Malone: Hidden Object Detective’), kompensująca niższą sprzedaż segmentu gier HOPA. O zmniejszeniu przychodów ze sprzedaży gier HOPA przesądziły m.in. efekt wysokiej bazy, związanej z odnotowaniem w I półroczu 2017 r. przychodów z komercjalizacji gier w wygaszanym, od połowy 2017 r. sklepem z aplikacjami Amazon Underground, jak również wdrożone na przełomie 2017 i 2018 r. zmiany w strategii rozwoju segmentu, obliczone na wzrost rentowności sprzedaży i zwrotu na kapitale segmentu poprzez m.in. podniesienie cen sprzedawanych gier (skutkujące okresowo spadkiem wolumenu sprzedaży) i optymalizację harmonogramu premier nowych gier” – napisano w raporcie.

W raporcie wskazano więc, że pozytywny wpływ na wyniki miały:

  • wzrost sprzedaży w segmencie free-to-play
  • ograniczenie kosztów zarządu o 12%
  • optymalizacja kosztów
  • reorganizacja zespołu

W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2018 r. wyniósł 1,95 mln zł wobec 2,04 mln zł zysku rok wcześniej.

Sytuacja na wykresie

Notowania otworzyły się z przeceną sięgającą 7%. Sądząc po trwających spadkach, kurs zmierza w stronę dołków z czerwca i lipca, gdzie mamy lokalne wsparcie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here