Naga MarketsArtifex Mundi z rekomendacją "kupuj" od DM BDMAnalitycy z Domu Maklerskiego BDM SA. w raporcie pochodzącym z poniedziałku 10 sierpnia, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla walorów Artifex Mundi. Pierwsza opinia na temat spółki deweloperskiej z sektora gamingowego to “kupuj”, a cena docelowa akcji została ustalona na poziomie 13,6 zł. Podczas poniedziałkowej sesji, akcje spółki drożeją o blisko 24% a kurs osiągnął pułap 11,3 zł.

  • Artifex Mundi z rekomendacją “kupuj” od DM BDM.
  • Cena docelowa została ustawiona na poziomie 13,6 zł.
  • Akcje spółki zyskują w poniedziałek 24% a kurs przekroczył 11 zł.

Zobacz również: CI Games podpisał umowę na dystrybucję SGW Contracts 2

Te artykuły również Cię zainteresują
Akcje Artifex Mundi na poziomie z 2017 roku

Poniedziałkowa sesja układa się bardzo dobrze dla walorów Artifex Mundi. Akcje Spółki po godzinie 15 zyskują 24% a kurs oscyluje w okolicach 11,3 zł. Na wzrosty wpłynęła między innymi bardzo pozytywna rekomendacja pochodząca od Domu Maklerskiego BDM. Do poziomu docelowego ceny akcji mimo bardzo mocnych wzrostów, wciąż brakuje około 20%.

Notowania akcje Artifex Mundi z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.pl

Walory Artifex Mundi osiągnęły dołek bessy w połowie marca 1,74 zł. i konsolidowały w okolicach 2 zł. przez miesiąc. Kolejne tygodnie to już bardzo dynamiczny ruch na północ, który w zestawieniu z obecnym kursem stanowi wzrost o kilkaset procent.

Walory spółki zadebiutowały na giełdzie w końcówce 2016 roku i od tego czasu były w bardzo mocnym trendzie spadkowym. Jeszcze na przełomie 2016 i 2017 roku za jedną akcję płacono ponad 22 zł.

Zobacz również: Elon Musk: Warren Buffett nie jest “miłym dziadkiem”, za którego wszyscy go uważają

W raporcie podano:

“Trzy ostatnie lata nie były łatwe dla spółki, która przechodziła w tym czasie przez okres transformacji z producenta gier HOPA w ich dewelopera i wydawcę. Oprócz wysokich kosztów transformacji wynik obciążały odpisy nakładów inwestycyjnych na nieudane projekty. W rok 2020 Artfiex wszedł redukując zespoły w tym rezygnując z segmentu premium, wstrzymując rozwój nierokującej gry Tiny Dragons. Tym samym ograniczył wydatki i skupił się na najbardziej perspektywicznych obszarach.”

Autorem raportu, który został udostępniony 10 sierpnia o godzinie 7:00, jest Krzysztof Tkocz.

Depesza jest skrótem rekomendacji DM BDM. W załączniku zamieszczamy plik PDF z raportem.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here