Naga MarketsArtifex Mundi odnotował 3,4 mln zł skonsolidowanego zysku netto w II kw. 2020 r. wobec 680 tys. zł rok wcześniej przy 7,74 mln zł przychodów wobec 4,11 mln zł rok wcześniej, podała spółka, prezentując szacunkowe dane.

Finax

Artifex Mundi szacuje swoje wyniki za drugi kwartał roku

“Publikacja omawianych wybranych danych finansowych […] uzasadniona jest w ocenie zarządu m.in. istotną poprawą efektywności biznesowej grupy zaobserwowaną w I półroczu 2020 r., porównując ten okres do analogicznego w poprzednim roku obrotowym. Odnotować należy w szczególności, iż – wedle aktualnego stanu wiedzy zarządu – zysk netto grupy osiągnięty w I półroczu wynosi 4.810 tys. zł, co stanowi wartość o 309% większą niż w odpowiednim przedziale czasu roku 2019 r.” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółka szacuje także, że EBITDA bez zdarzeń jednorazowych i bez wpływu MSSF 16 wyniosła 6 mln zł w II kw. wobec 2,88 mln zł rok wcześniej.

W I półroczu 2020 r. przychody ze sprzedaży produktów wyniosły 13,36 mln zł, co stanowi wartość o 65% większą niż w odpowiednim przedziale czasu roku 2019. Zysk netto w omawianym okresie wyniósł 4,81 mln zł, co oznacza wzrost o 309% w stosunku do analogicznego okresu roku 2019, podano także.

“Na wzrost zysku netto w analizowanym okresie wpływ miały m.in.:

a) rosnący udział przychodów ze sprzedaży gier HOPA wydanych na konsole, dzięki systematycznemu rozbudowywaniu portfolio konsolowego o wydane już gry w wersjach PC/mobile;

b) systematyczny wzrost przychodów w segmencie free-to-play;

c) osłabienie złotego wobec dolara i euro o około 3% względem I półrocza 2019 r. co wpływa korzystnie na raportowane w złotówkach przychody ze sprzedaży grupy, z uwagi na podstawowe rynki geograficzne aktywności spółki;

d) ogólny wzrost zainteresowania całością oferty gier spółki, na wszystkich głównych cyfrowych platformach, związany, w ocenie zarządu, z okresowym wzrostem popytu na gry na całym świecie, związanym z pandemią COVID-19 i wprowadzonymi w związku z nią obostrzeniami m.in. w przemieszczaniu się” – czytamy dalej.

Spółka planuje publikację skonsolidowanego raportu półrocznego na 30 września 2020 r.

Artifex Mundi jest wydawcą oraz producentem gier przygodowych. Zadebiutował na rynku głównym GPW w listopadzie 2016 r. Skonsolidowane przychody sięgnęły 16,65 mln zł w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here