Naga MarketsArtifex Mundi miał szac. 3,29 mln zł zysku netto w I kw. 2021, wzrost o 134% r/rArtifex Mundi odnotował 3,29 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I kw. 2021 r. (wzrost o 134% r/r) oraz 4,22 mln zł zysku EBIT (wzrost o 130% r/r), podała spółka, prezentując wstępne szacunkowe dane.

Artifex Mundi przedstawia swoje dane finansowe

“Publikacja omawianych wybranych danych finansowych grupy już na tym etapie (tj. przed ukończeniem oraz przekazaniem do publicznej wiadomości odpowiedniego raportu kwartalnego) uzasadniona jest w ocenie zarządu m.in. istotną poprawą efektywności biznesowej grupy zaobserwowaną w I kwartale 2021 r., porównując ten okres do analogicznego w poprzednim roku obrotowym. Odnotować należy w szczególności, iż – wedle aktualnego stanu wiedzy zarządu – zysk netto grupy osiągnięty w I kwartale 2021 r. wynosi 3 289 tys. zł, co stanowi wartość o 134% większą niż w odpowiednim przedziale czasu roku 2020 r.” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wynik EBITDA bez zdarzeń jednorazowych i bez wpływu MSSF 16 wyniósł 5,69 mln zł i wzrósł o 38% r/r, podano także.

“W I kwartale 2021 r. Grupa Artifex Mundi rozpoznała 10,5 mln zł przychodów (wzrost o 87%), wypracowując 7,9 mln zł zysku brutto na sprzedaży (wzrost o 137%). Wpływ na wzrost przychodów ze sprzedaży miała wyższa sprzedaż gier w segmencie free-to-play (wzrost przychodów o 4,5 mln), w szczególności aplikacji Unsolved, której wzrost przychodów jest wynikiem rozpoczęcia w 2021 roku regularnych kampanii marketingowych mających na celu akwizycje nowych graczy. Drugim czynnikiem wpływającym na wzrost przychodów była wyższa sprzedaż gier HOPA w wersji na konsole (o ponad 42% w porównaniu do analogicznego okresu 2020 roku)” – czytamy dalej w komunikacie.

Spółka zastrzega, że przedstawione dane finansowe mają charakter szacunkowy i na skutek dalszych prac księgowych mogą odbiegać (potencjalnie w sposób nieznaczny) od finalnych wyników finansowych grupy zaprezentowanych w skonsolidowanym raporcie półrocznym, którego publikacja nastąpi 27 maja 2021 r.

Artifex Mundi jest wydawcą oraz producentem gier przygodowych. Zadebiutował na rynku głównym GPW w listopadzie 2016 r. Skonsolidowane przychody sięgnęły 25,73 mln zł w 2020 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here