Naga MarketsArtifex Mundi [ART], Moonlit Games [MLT] – Gorące spółki dniaProducent gier, spółka Artifex Mundi pokazała wczoraj szacunkowe dane za I kwartał. W tym okresie Artifex odnotował 3,29 mln zł skonsolidowanego zysku netto, co oznacza wzrost rok do roku o 134%. Wynik EBIT wzrósł o 130% do 4,22 mln zł. Wynik EBITDA (bez zdarzeń jednorazowych i bez wpływu MSSF 16) wyniósł 5,69 mln zł i wzrósł o 38% r/r. W I kwartale Grupa Artifex Mundi rozpoznała 10,5 mln zł przychodów (wzrost o 87%), wypracowując 7,9 mln zł zysku brutto na sprzedaży (wzrost o 137%). Wyniki są więc zdecydowanie lepsze niż rok temu.

    • Artifex Mundi notuje wzrost zysku netto w I kw. o 134%
    • Moonlit Games przygotowuje się do debiutu „Model Builder”

Warto przypomnieć, że kilka dni wcześniej spółka pokazała szacunki sprzedaży za kwiecień. W tym miesiącu odnotowano 4,13 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o 59%. Za poprawą wyników spółki stoi przede wszystkim coraz lepsza sprzedaż gier.

Te artykuły również Cię zainteresują
Popyt reaguje poniżej 16 zł

Na wykresie mamy od połowy kwietnia korektę. Jak dotąd, popyt reaguje za każdym razem, gdy cena schodzi poniżej 16 zł. Takie sesje charakteryzują się także najwyższymi obrotami w okresie korekcyjnym. Daje to nadzieje na kontynuowanie trendu po korekcie. W połowie kwietnia akcje spółki zostały wycenione na 22,50 zł.

artifex mundi


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

W kanale spadkowym

Inny przedstawiciel gamingu, spółka Moonlit Games poinformowała wczoraj o postępach prac na wyczekiwanym debiutem gry „Model Builder”. Jej premiera planowana jest na trzeci kwartał bieżącego roku. Obecnie spółka kończy prace nad nią oraz poszukuje wydawcy. Rozmowy trwają z kilkoma podmiotami. „Chcemy wybrać najkorzystniejszą ofertę dla nas i dla graczy. Plan marketingowy pozostaje niezmienny i wciąż realizujemy go z zadowalającym skutkiem. Podpisanie umowy wydawniczej zapewni nam jeszcze większy budżet marketingowy, na który mamy już konkretny plan” – powiedział prezes Moonlit.

moonlit games

Spółka pracuje także nad kolejną grą – „Dog Trainer Simulator”. Kolejna gra nie jest na razie znana, spółka cały czas prowadzi badania rynkowe. Wydaje się, że większego ożywienia na wykresie można oczekiwać bliżej debiutu „Model Builder”. Gra cieszy się bowiem sporym zainteresowaniem jak na dość niszową tematykę, ma także wsparcie środowiska modelarskiego. Na razie jednak na wykresie niewiele się dzieje i trwa walka o utrzymanie ceny powyżej 4 zł.

Autor poleca również:

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs eur | kurs złotego | kurs.dolara | złoty | wiadomości bitcoin |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here