Naga MarketsPad w rękach graczaArt Games Studio, notowany na NewConnect producent i dystrybutor gier wideo na PC i konsole, zakończył prywatną emisję akcji, w ramach której spółka pozyskała od inwestorów 900 tys. zł. Środki zostaną przeznaczone na realizację celów strategicznych, zaplanowanych na lata 2020-2022.

Spółka pozyskała od inwestorów 900 tys. złotych

Plany te zakładają dynamiczny rozwój i zwiększenie skali prowadzonej działalności poprzez produkcję i marketing nowych projektów w wersji na PC i Nintendo Switch. W celu zwiększenia dywersyfikacji przepływów pieniężnych, spółka rozwija własny dział wydawniczy gier dedykowanych japońskiej konsoli. Jednocześnie, w ciągu dwóch lat, Art Games Studio zajmie się produkcją i wydawaniem bardziej rozbudowanych projektów.

– Z satysfakcją informujemy o pozytywnym zakończeniu emisji prywatnej, w ramach, której inwestorzy objęli 500 tys. akcji serii E po cenie emisyjnej 1,80 zł za akcję. Emisję pokryło 14 podmiotów, w tym 12 osób fizycznych i 2 podmioty prawne – mówi Jakub Bąk, prezes Art Games Studio.

Pozyskane z emisji środki, spółka przeznaczy na realizację celów strategicznych, zaplanowanych na lata 2020-2022. – Cieszymy się, że efekty naszej pracy są doceniane przez inwestorów. Konsekwentnie realizujemy naszą strategię, która zakłada finansowanie i dystrybucję gier na PC i Nintendo Switch. Chcemy również inwestować z rozbudowane projekty, co będzie możliwe dzięki nawiązaniu współpracy z firmami z branży gamedev z Europy i USA – dodaje Jakub Bąk.

Strategia Art Games Studio zakłada m.in. rozwój działu wydawniczego. Spółka prowadzi także wzmożone działania PR-owe oraz marketingowe skierowane na projekty, które już są sprzedaży oraz zapowiedziane w planie premier. Celem studia jest osiągnięcie większej rozpoznawalności na rynku gier wideo oraz budowanie świadomości marki.

Działania te mają przełożyć się na szerokie dotarcie do większej liczby potencjalnych graczy. Tylko w 2020 roku w harmonogramie warszawskiego studia przewidzianych jest kilkanaście premier na PC i Nintendo Switch, z czego cześć odbyła się w ostatnich miesiącach.

– Przed nami kolejne obiecujące projekty. Bieżące prace idą zgodnie z planem. Już niebawem mamy nadzieję zaprezentować dwa kolejne tytuły dedykowane konsoli Nintendo Switch. Środki pozyskane z emisji pozwolą nam w jeszcze lepszym stopniu realizować przyjęte założenia. Nasza strategia zakłada produkcję nisko i średnio budżetowych gier, dzięki którym osiągane są wysokie marże. Planujemy też produkcję większych tytułów, być może z partnerami z zagranicy. O szczegółach konkretnych decyzji będziemy informować na bieżąco – podsumowuje Jakub Bąk.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułEBC obniżył prognozy gospodarcze! PKB strefy euro ma skurczyć się aż o 8,7 proc.
Następny artykułMonnari: Udział kanału internetowego w sprzedaży będzie rósł szybciej niż w 2019
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here