Naga MarketsARP wezwała Ursus do zapłaty 15,5 mln zł pożyczki wraz z odsetkamiUrsus w restrukturyzacji otrzymał od Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP) oświadczenie o rozwiązaniu umowy pożyczki z 29 maja 2014 r. i wezwanie dłużnika do zapłaty wierzytelności w kwocie 15,5 mln zł, podała spółka. Jak wskazano w oświadczeniu, powodem jego złożenia jest brak spłaty kapitału pożyczki oraz odsetek.

Ursus z kolejnymi zobowiązaniami

“W związku ze złożonym oświadczeniem, ARP wezwała emitenta do zapłaty w terminie 7 dni kalendarzowych od daty doręczenia ww. oświadczenia kapitału pożyczki w wysokości 15 498 593,09 zł, a także odsetek umownych oraz odsetek dodatkowych i za opóźnienie. Wskazano również, że brak dobrowolnej realizacji wezwania spowoduje podjęcie przez ARP dalszych kroków prawnych w celu wyegzekwowania należności, co narazi emitenta na dalsze koszty” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ursus zapowiedział, że odniesie się do otrzymanej korespondencji i podejmie stosowne działania, aby w toczącym się postępowaniu restrukturyzacyjnym chronić słuszne interesy pracowników, wierzycieli, samego emitenta oraz jego akcjonariuszy.

Ursus w restrukturyzacji specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Jest notowany na GPW od 2008 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here