Naga MarketsARP przyznała Rafako 100 mln zł pomocy na restrukturyzacjęAgencja Restrukturyzacji Przemysłu (ARP) zdecydowała o udzieleniu Rafako pomocy na restrukturyzację w kwocie 100 mln zł, podała spółka.

Zgodnie z decyzją, pomoc na restrukturyzację ma zostać udzielona na okres 120 miesięcy, zaś kwota pomocy na restrukturyzację opiewa na 100 mln zł i ma zostać przeznaczona na zabezpieczenie linii gwarancji w wysokości 46 mln zł oraz sfinansowanie kosztów działalności operacyjnej związanych z realizowanymi i przyszłymi kontraktami w wysokości 54 mln zł.Pomoc na restrukturyzację ma przyjąć formę objęcia obligacji w wysokości 100 000 000 zł, oprocentowanych w wysokości 4,15% w stosunku rocznym, podano także.

“Spłata obligacji ma nastąpić w trzech ratach: pierwsza rata na dzień 31 grudnia 2028 r. w wysokości 33 000 000 zł, druga rata na dzień 31 grudnia 2029 r. w wysokości 33 000 000 zł oraz trzecia rata w dniu wykupu, tj. 31 grudnia 2030 r. w kwocie 34 000 000 zł oraz data spłaty odsetek w dniu wykupu obligacji jednorazowo za cały okres, z możliwością przedterminowego wykupu obligacji” – czytamy w komunikacie.

Ponadto, zgodnie z decyzją uzależniono udzielenie pomocy na restrukturyzację od spełnienia przez spółkę w terminie 30 dni: uzyskania przez Rafako indywidualnej notyfikacji Komisji Europejskiej, przedłożenia prawomocnego orzeczenia właściwego sądu powszechnego w sprawie zatwierdzenia układu z wierzycielami, a także ustanowienia przez spółkę na rzecz Skarbu Państwa – ministra właściwego do spraw gospodarki, zabezpieczenia zwrotu udzielonej pomocy.

Decyzja nie jest prawomocna.

Rafako w restrukturyzacji jest największym w Europie producentem kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki. Oferuje generalną realizację bloków energetycznych opalanych paliwami kopalnymi. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Rafako sięgnęły 1 207,77 mln zł w 2020 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: zlotowki | ten square games kurs | kurs zl | oncoarendi notowania | akcje kruk | s p 500 | kurs eth |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here