Naga MarketsAgencja Rozwoju Przemysłu (ARP) zakłada zwiększenie efektywności produkcji o 100% w ramach rozpoczętego procesu restrukturyzacyjnego spółki Chemar w Kielcach, poinfomował wiceprezes ARP Paweł Kolczyński. Spółka zostanie dofinansowana przez ARP kwotą 16 mln zł.

Chemar zostanie dofinansowane przez ARP kwotą 16 mln zł.

“Chcemy uratować ten zakład. Dofinansujemy spółkę kwotą 16 mln złotych, z czego 10 mln już przekazaliśmy pod koniec lutego br. Zatrudniamy menadżerów, którzy znają sektor odlewniczy i mają doświadczenie w realizacji projektów restrukturyzacyjnych oraz zagwarantują szybkie i sprawne przeprowadzenie inwestycji min. w nowe piece odlewnicze, a także zakończenie połączenia obu spółek. ARP jest zdeterminowana, aby Chemar odniósł taki sam sukces jak inna firma z regionu – Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych Sp. z o.o., w której przyszłość też nikt nie wierzył, a dzisiaj jest jedną z najnowocześniejszych firm w branży. Liczę, że wspólnie z pracownikami Chemaru i Odlewni Chemar osiągniemy sukces” –  powiedział wiceprezes Paweł Kolczyński, cytowany w komunikacie.

Chemar S.A. oraz jego spółka zależna Chemar Odlewnie Sp. z o.o. przez złe zarządzanie zostały zadłużone oraz doprowadzone na skraj upadłości – w maju 2019 roku sam zarząd Odlewni Chemar złożył wniosek o sanację i upadłość. W sierpniu 2019 roku ARP jako pełnomocnik Skarbu Państwa, po przeanalizowaniu sytuacji, podjęła decyzję o restrukturyzacji obu spółek oraz wniesieniu aportem akcji Chemar S.A. do ARP S.A., co ostatecznie nastąpiło w styczniu 2020 roku. Równolegle został opracowany szczegółowy program restrukturyzacji, który zakłada dofinansowanie firmy w celu odbudowy mocy produkcyjnych oraz unowocześnienia technologii produkcji i optymalizacji procesów w odlewni, podano także.

Te artykuły również Cię zainteresują

Chemar S.A. jest spółką powstałą w 1991 roku w wyniku komercjalizacji przedsiębiorstwa państwowego Zakłady Urządzeń Chemicznych i Armatury Przemysłowej “Chemar”.

Agencja Rozwoju Przemysłu to spółka Skarbu Państwa, działająca w ramach Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju. Od początku swojej działalności (1991 r.) odpowiada na najważniejsze potrzeby polskiej gospodarki. W okresie transformacji ARP S.A. uratowała tysiące miejsc pracy, unowocześniając duże i średnie przedsiębiorstwa. Portfel spółek ARP S.A. obejmuje m.in. przedsiębiorstwa produkcyjne działające w sektorach: budowlanym, energetycznym, elektromaszynowym, a także w obszarze wzornictwa przemysłowego czy innowacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here