Naga MarketsOmar Arnaout podczas Invest Cuffs 2019
Omar Arnaout podczas Invest Cuffs 2019

W trakcie Expo Invest Cuffs 2019, Cezary Andrzejczyk z Comparic24.TV rozmawiał o zmianach regulacyjnych oraz przyszłości polskiej, jak i europejskiej branży brokerskiej, z Omarem Arnaoutem, prezesem Domu Maklerskiego X-Trade Brokers (XTB). W związku z interwencją produktową ESMA rynek czeka dalsza konsolidacja, przez co w grze pozostaną jedynie najwięksi brokerzy o najbardziej ugruntowanej pozycji.


Odpływ klientów do brokerów spoza UE – rozwiązaniem dywersyfikacja oferty

Na przestrzeni ubiegłego roku XTB poświęcił sporo uwagi dywersyfikacji swojej oferty, oferując klientom między innymi trading na akcjach rzeczywistych, ETFach oraz oferując kontrakty różnicy kursowej na kryptowaluty. Już w październiku ub.r. w rozmowie z Comparic.pl Arnaout stwierdzał, że celem najnowszej oferty XTB jest „zdominowanie polskiego rynku akcji”.

Działania te też są niejako poduszką bezpieczeństwa w oblicz interwencji produktowej regualtora ESMA, która zmniejszyła atrakcyjność europejskich brokerów na tle ich zagranicznych odpowiedników. W efekcie klienci szukają dostawcy usług gdzie indziej, a branża konsoliduje. W efekcie na rynku mają utrzymać się jedynie najsilniejsze podmioty: Jeśli ESMA utrzyma obecne regulacje, to też trzeba mieć świadomość, że rynek będzie się konsolidował i zostaną na nim najwięksi brokerzy” – twierdzi Omar Arnaout, prezes X-Trade Brokers.

Zobacz również: Niska dźwignia na Forex co najmniej do sierpnia 2019 r. ESMA wydłuża ograniczenia CFD

W poniższym materiale wideo również zapisy rozmów z Michałem Szmalem, analitykiem Noble Secruities oraz Filipem Kaczmarczykiem z XTB:

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here