Naga Markets

Najnowsze dane potwierdzają, że firma ARK Invest nadal zwiększa swoje udziały zarówno w giełdzie Coinbase (COIN), jak i Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) w środku zamieszania po krachu FTX. Gdy negatywne skutki upadku FTX wciąż rozprzestrzeniają się po całej branży kryptograficznej, decyzja ARK o dodaniu ekspozycji na dwie firmy będące na linii ognia znacząco się wyróżnia. Kurs BTC/USD oscyluje na tegorocznych minimach poniżej 16 000 USD.

Bitcoin (BTC): Cathie Wood kupuje dip

Według liczb dostarczonych przez ARK Invest, firma dodała 176 945 akcji GBTC 21 listopada. Dołączają one do większej transzy 273 327 akcji kupionych 15 listopada, kiedy zakup został zakończony zaledwie tydzień po rozpadzie FTX.

Wykres udziałów ARK Invest GBTC. źródło: ARK Invest

Od tego czasu GBTC znalazło się w centrum uwagi, ponieważ firma macierzysta Digital Currency Group (DCG) walczy z problemami z FTX.

Coinbase jest tymczasem kolejnym celem ARK. Od początku listopada firma dodała 1,3 miliona akcji COIN, zwiększając swój całkowity udział do 8,374 miliona – blisko rekordów wszechczasów. Akcje COIN stanowią obecnie 12. co do wielkości pozycję ARK.

cashifyChcesz kupić bądź sprzedać Bitcoina (BTC)? Skorzystaj z oferty cashify, sieci kantorów umożliwiających wymianę ponad 460 kryptowalut.
SPRAWDŹ NAS >>

Wykres zasobów ARK Invest COIN. Źródło: ARK Invest

Komentując klęskę FTX w swoim najnowszym biuletynie, ARK potwierdził potencjalne implikacje dla firmy DCG Genesis Trading i ostrzegł, że inne podmioty „kontrahentów” mogą być następne.

To powiedziawszy, nasze przekonanie do zdecentralizowanych i przejrzystych publicznych łańcuchów bloków jest tak samo silne jak zawsze. W tym i innych przypadkach decentralizacja i przejrzystość są najważniejsze jako antidotum na rażące niegospodarności związane ze scentralizowanymi pośrednikami, nie wspominając już o nieuczciwych scentralizowanych pośrednikach – napisano w raporcie.

Bitcoin: Cena BTC osiąga nowe dwuletnie minima

Tymczasem akcja cenowa Bitcoina jest nadal spadkowa, dwa tygodnie po tym, jak problemy w FTX wymknęły się spod kontroli. 21 listopada kurs BTC/USD osiągnął nowe dwuletnie minima, pokazują dane z TradingView.

XTB
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Tymczasem Kapitalizacja globalnego rynku kryptowalut spadła poniżej poziomu 800 mld dol. po raz pierwszy od 691 dni, czyli od 30 grudnia 2020 roku. W tym czasie Bitcoin spadł poniżej 16 tys. dol. przeceniając się o ponad 5 proc. w ciągu ostatnich 24 godzin, natomiast Ethereum – druga największa kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej – zanurzyła się poniżej 1100 dol.

Partnerem artykułu jest cashify, sieć kantorów umożliwiająca wymianę ponad 460 kryptowalut zarówno stacjonarnie w jednym z punktów zlokalizowanych na terenie całego kraju, jak również z dojazdem do klienta, bądź zdalnie za pomocą BLIKa. Cała transakcja jest w 100% bezpieczna i zajmie Ci nie więcej niż kilka minut.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułBitcoin broni 2-letnich minimów. Rynek siedzi na beczce prochu
Następny artykułPrognoza kursu funta: możliwy spadek do 1,07 dol., ostrzega Goldman Sachs
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here