Naga Markets

Ark Invest sprzedaje akcje Coinbase. Cathie Wood nie wierzy w większe wzrosty? ARK Invest, firma zarządzająca inwestycjami prowadzona przez Cathie Wood, postanowiła zrealizować zyski ze swoich udziałów w Coinbase, sprzedając swoją pierwszą partię akcji giełdy w 2023 roku. W ramach transakcji sprzedano 160 887 akcji Coinbase z funduszu ETF ARK Fintech Innovation (ARKF) za łączną kwotę 13,5 miliona dolarów.

Cathie Wood sprzedała we wtorek akcje Coinbase

Sprzedaż oznacza pierwsze zbycie przez ARK akcji Coinbase w 2023 roku, po trzech miesiącach aktywnego kupowania. Sprzedana kwota stanowi 23% wszystkich akcji giełdy nabytych przez firmę w marcu i około 9% jej całkowitych zakupów akcji w tym roku. Po transakcji, pozostałe udziały ARK w Coinbase wynoszą prawie 1,6 miliona akcji (zakupionych w 2023 roku), o obecnej wartości ponad 132 milionów dolarów.Sprzedaż następuje w momencie, gdy akcje Coinbase, doświadczają znacznego wzrostu cen, osiągając w tym tygodniu wielomiesięczne maksima. 21 marca notowania zamknęły się na poziomie 83,99 dolarów za akcję, co stanowi najwyższy poziom od września 2022 roku. Pomimo wzrostu o ponad 150% od początku roku, COIN nadal jest wyceniany o około 54% niżej, niż 12 miesięcy temu.

Notowania Coinbase. Źródło: TradingView
Notowania Coinbase. Źródło: TradingView

Trend wzrostowy ceny akcji Coinbase pokrywa się z szerszym pozytywnym momentem na rynku kryptowalut, z Bitcoinem (BTC) uderzającym w wielomiesięczne maksima wśród trwającego globalnego kryzysu bankowego. Wystarczy wspomnieć, że w środę 22 marca, Bitcoin osiągnął dziewięciomiesięczne maksima powyżej 28500 dolarów.


Handluj kryptowalutami, akcjami oraz na Forex w formie CFD razem z Vantage Marketes. Uzyskaj dostęp do światowych rynków na platformie ProTrader z wykresami TradingView

ZACZNIJ INWESTOWANIE

W tym kontekście warto dodać, że we wtorek 21 marca, Cathie Wood powiedziała, że agresywne podwyżki stóp procentowych Rezerwy Federalnej uderzyły w strategię inwestycyjną Ark „jak trzęsienie ziemi”. Ujawniając, że ​​ARKK odnotował ponad 2 miliardy dolarów straty ze sprzedaży akcji podczas ubiegłorocznej klęski rynkowej. 

To jest jak trzęsienie ziemi, właściwie nie tylko dla naszej strategii. Uważamy teraz, że trzęsienie ziemi przenosi się z naszej strategii na inne strategie i te, które są cykliczne – powiedziała Wood w CNBC.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykuł“Shortuj” Nasdaqa i zaproś mnie na swój pogrzeb. Jim Cramer wieszczy short squeeze!
Następny artykuł“Pożar jest gaszony benzyną”! Inflacja w Polsce wzrośnie do 80%, ostrzega Cezary Graf
Absolwent studiów ekonomicznych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Inwestor indywidualny specjalizujący się głownie w polskim rynku akcji. Zwolennik długoterminowych inwestycji opartych na analizie fundamentalnej. Członek Koła Naukowego Ekonomistów UMCS, współtwórca Podcastu Akademickiego. Prelegent ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych związanych z ekonomią i giełdą. Jego zainteresowania naukowe związane są z inwestycjami alternatywnymi, budowaniem zabezpieczenia emerytalnego oraz zarządzanie ryzykiem