Naga MarketsGłówna siedziba TesliTesla w pierwszym kwartale 2019 roku podała gorsze wyniki, niż oczekiwali tego analitycy. Powodem takiego obrotu sytuacji była między innymi eksplozja modelu 3 w Chinach, a także spadek przychodów i dostaw do Europy i Chin. Oczekiwania za pierwsze 3 miesiące nowego roku, kształtowały się na poziomie 5,219 mld dolarów, jednak ostatecznie wyniosły 4,54 mln USD. 


Gorsze dane nie powstrzymają Tesli?

Według Raportu Reutera, do ogólnego spadku przychodów firmy przyczyniło się to, że część samochodów (10 600 sztuk) utknęło w transporcie. Ale pomimo ostatnich nie najlepszych wyników, tak na prawdę sprzedaż samochodów elektrycznych rośnie. Jak powiedział analityk Wedbush -Daniel Ives: “Ogólnie rzecz biorąc, ludzie spodziewali się gorszych wyników, jednak tak na prawdę Model 3 sprzedał się lepiej niż większość by tego oczekiwała”.

Zobacz także: Tesla nie była tak tania od 25 miesięcy. Jak Elon Musk udobrucha inwestorów?

Dane z pierwszego kwartału pokazują tylko wyniki sprzedaży, nie skupiają się jednak na kilku istotnych aspektach. Model 3 Tesli osiągnął najwyższy poziom sprzedaży samochodów elektrycznych w Europie. Tesla sprzedała blisko 20 tysięcy egzemplarzy, podczas gdy drugie miejsce zajmuje Nissan Leaf, jego sprzedaż nieznacznie przekroczyła próg 10 tysięcy. Różnica jest więc kolosalna. Inny analityk z branży motoryzacyjnej – Matthias Schmidt, powiedział, że Tesla Model 3 ma zakończyć 2019 rok, jako najlepiej sprzedający się model samochodów elektrycznych w Europie. Potwierdziłoby to pozycję lidera na rynku europejskim. Cytując Schmidt’a:“Spodziewam się, że Tesla model 3 zakończy rok jako najlepiej sprzedający się model samochodów elektrycznych w Europie”.

CIO Ark Invest oczekuje, że Tesla osiągnie poziom 4000$

Założyciel Ark Invest i dyrektor ds. Inwestycji (CIO) Cathie Wood broniła swojego zdania na temat tego, że Tesla osiągnie poziom 4000 USD. Cathie zauważyła postępy poczynione przez firmę w obszarze sztucznej inteligencji (AI), Ark Invest wierzy, że Tesla wyprzedza w tej dziedzinie konkurencję o trzy do czterech lat. Jak powiedziała Wood. „Nasze przekonanie co do Tesli jest tak wysokie, że nigdy nie spadła z naszych top pozycji”.

Sytuacja techniczna na spółce

Patrząc technicznie na wykres, notowania spadły poniżej dołków z 2108 roku. Sytuacja nie wygląda więc dobrze dla kupujących. Dopiero powrót powyżej strefy oporu przy 250 dolarach za jedną akcję, otworzyłoby drogę do wzrostów. Dopóki kurs utrzymuje się poniżej, obowiązuje scenariusz spadkowy. Niemniej pokonanie poziomu 250$, moze przyczynić się do przyspieszenia ruchu w górę.

Tesla USAConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here