Naga Markets

Ari10 nie próżnuje i kontynuuje swoją zagraniczną ekspansję. Na początku września firma pojawiła się na Cyprus Fintech Summit, jednym z najważniejszych wydarzeń dotyczącym rynku kryptowalut i blockchaina w regionie.

  • Ari10 coraz mocniej podkreśla swoje zaangażowanie na zagranicznych rynkach. Wiosną firma zaczęła przygotowania do wejście na cypryjski rynek, a teraz pojawiła się na Cyprus Fintech Summit. 
  • Cypr stara się zostać europejskim centrum blockchaina. Ari10 zamierza wykorzystać ten trend, angażując się w rozwój lokalnego rynku.

Only sky is the limit

Ari10 prężnie rozwija swoje produkty. Nie zmniejsza swojego zaangażowania na polskim rynku, ale jednocześnie bada możliwości ekspansji poza granicami naszego kraju.

Już w maju firma podjęła pierwsze kroki związane z poznaniem specyfiki rynku na Cyprze, określiła zakresu działania swojego oddziału, który został zarejestrowany na wyspie, i analizowała cypryjskie regulacje.

Kupuj kryptowaluty korzystając ze strategii Dollar Cost Averaging (DCA) razem z Bitcan.pl oraz ARI10.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Wrzesień jest jednak okresem przełomu, a pojawienie się firmy na Cyprus Fintech Summit symbolicznym otwarciem nowego rozdziału w historii spółki. 

Warto podkreślić, że Cypr jest pierwszym rynkiem zagranicznym, na którym Ari10 zaczęło działać. Jak podkreśla firma, „rozpoczęliśmy od legalizacji naszej struktury w tym kraju, pierwsze tygodnie to też poznanie potrzeb lokalnego rynku i dostosowanie do nich naszego portfolio”. Dziś firma ma już zbudowane pierwsze kontakty biznesowe, zaś sama jawi się jako „solidny partner” w prowadzeniu działalności gospodarczej. 

„Jesteśmy już nawet w trakcie onboardingu naszych pierwszych partnerów B2B oraz przygotowaniu solidnych fundamentów pod kolejne projekty (z zakresu bezpieczeństwa, czy AML)”, dodaje Ari10 w komunikacie, jaki przesłano naszej redakcji. Na tym etapie dotyczy to zwłaszcza produktu Gateway (Bramka Płatności), flagowego produkt, który na rynku cypryjskim zaczął cieszyć się dużym zainteresowaniem”, dodaje.

XTB

Jeśli zaś chodzi o sam Cyprus Fintech Summit, warto podkreślić ponadprzeciętne zaangażowanie Ari10 na tym wydarzeniu. Firma była jednym z jego sponsorów, ale też jej eksperci okazali się solidnym wsparciem merytorycznym.  W jednym z panelów, dot. przyszłości blockchaina, wziął udział Bartek Lalek, który koordynuje działania Ari10 na Cyprze. Firma miała też własne stanowisko na targach, które stanowiły ważną część imprezy. 

Dowiedzieliśmy się też, że siedziba Ari10 na Cyprze znajduje się w Limassol. Szczegółowe informacje i adres zostaną upublicznione jesienią.

Tomasz Watras, Gateway Product Owner, z którym rozmawialiśmy, nie kryje zadowolenia z faktu, że firma pojawiła się na Cyprus Fintech.

– Zdecydowanie podobał mi się klimat samej konferencji FinTech, ale też cypryjskiego środowiska biznesowego. Jestem szczególnie dumny z liczby potencjalnych partnerów, które przyciągnęło nasze stoisko i najnowszy produkt, czyli bramka płatnicza – powiedział nam Watras.

Dlaczego Cypr?

W rozmowie z przedstawicielami Ari10 zapytaliśmy też o to, dlaczego obrali taki właśnie kierunek: Cypr.

Kraj ten jest niejako centrum fintechu w Europie. Do tego do angażowania się na tym rynku zachęcają lokalne władze, które od maja br. pracują nad wdrożeniem szeregu aktów prawnych regulujących i upraszczających stosowanie kryptowalut w legalnych procesach biznesowych. 

– Cypryjski rynek biznesowy rozwija się dynamicznie i ma ogromny potencjał. Branża usług i instytucji finansowych, które przeniosły lub rozszerzyły swoją bazę o Cypr, przyjazna polityka władz lokalnych oraz dbałość o dobrze rozwinięty system regulacyjny to idealne środowisko do wdrażania kolejnych innowacji opartych na nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych. Takich jak na przykład blockchain. Obecność Ari10 na Cyprze to dla firmy świetna okazja do dalszego rozwoju. Efektem, na który liczymy będzie wiele  owocnych form współpracy oraz realne możliwości działań prowadzących do świadomej adopcji kryptowalut – tłumaczy Bartłomiej Lalek, Managing Director w oddziale firmy na Cyprze.

Jeśli chcecie dodatkowo posłuchać, co o ekspansji Ari10 na Cypr mówią jej pracownicy, lub zobaczyć, jak w tym roku wyglądał Cyprus FinTech Summit zapraszamy na firmowy kanał YouTube, czyli tutaj, a szczególnie do dwóch poniższych nagrań:

ARI10 na Cyprus Fintech Summit 2022!

ARI10 na Cyprze – Mateusz Kara i Bartłomiej Lalek

Z całą paletą produktów i usług Ari10 możecie zapoznać się na tej stronie internetowej. Warto nadmienić, że firma oferuje także narzędzie do DCA, cyklicznego inwestowania w kryptowaluty – szczególnie pomocne w obecnych realiach rynku.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułPoranny przegląd rynków: Urzędnicy Fed znowu umacniają USD. Dolar powyżej 5 zł!
Następny artykułmBank wraca do spadków po wakacyjnej korekcie
Redaktor sekcji kryptowalutowej Comparic.pl. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot. kryptowalut w Sejmie. Od lipca 2017 r. pełni funkcję sekretarza w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here