Naga MarketsAri Paul, współzałożyciel i dyrektor inwestycyjny firmy BlockTower Capital zajmującej się inwestowaniem w kryptowaluty, mówi, że inwestorzy instytucjonalni coraz częściej kupują bitcoiny, aby chronić swoje oszczędności.

  • Ari Paul twierdzi, że bitcoin stał się safe haven (bepzieczną przystanią) w oczach wielu dużych inwestorów.
  • Jego zdaniem sprawi to, że zmienność kursu BTC spadnie.

Ari Paul: miliarderzy chcą bitcoinów

Rozmawialiśmy z wieloma miliarderami ze świata finansów… To taka interesująca zmiana w sposobie myślenia. Teraz myślą defensywnie. Dość często myślą o tym, że ich kumple miliarderzy mają 10 proc. swojej wartości netto w bitcoinach. Jeśli tego nie zrobią [tj. nie kupią BTC], myślą: „Człowieku, jeśli bitcoin zrobi kolejne 20x [, a ja nie będę go miał], nie będę już zapraszany na imprezy. Nie będę w tym bogatym klubie”. Teraz myślą: „Potrzebuję pasywnej alokacji. (…)”. Nie chodzi o to, żeby się wzbogacić, teraz chodzi o pozostanie bogatym – powiedział w czasie wywiadu dla Salt Talks Paul.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dyrektor inwestycyjny BlockTower Capital twierdzi też, że dane giełd wskazują na to, że inwestorzy o wysokiej wartości netto wchodzą na rynek BTC.

Widzieliśmy tony bitcoinów opuszczających giełdy. Każdy punkt danych na ten temat to masowe zakupy instytucjonalne. (…) To było, jak sądzę, 3,8 miliarda dolarów w czwartym kwartale – powiedział.

Zmienność zniknie

Paul dodaje, że nowa kategoria inwestorów przyczyni się do długoterminowego zmniejszenia zmienności kursu bitcoina.

To bardzo silni inwestorzy. To ludzie, którzy chcą kupić więcej na dipach. To ludzie, którzy nie zamierzają sprzedawać wraz ze zmianą trendu. (…) Zmienność będzie stopniowo spadać, gdy wzrośnie udział instytucji na tym rynku – powiedział.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here