Naga MarketsArgo Blockchain wydobył rekordową ilość bitcoinów (BTC) w III kw. br.Firma Argo Blockchain zajmująca się wydobyciem kryptowalut opublikowała raport finansowy za trzeci kwartał, w którym wykazała rekordowe przychody za ten okres.

  • Spółka Argo Blockchain raportowała rekordowe wydobycie BTC w ostatnim kwartale
  • Notowania spółki ARBK debiutowały we wrześniu na Wall Street, w trakcie poniedziałkowej sesji rosnąc o niemal 6% i zamykając dzień na poziomie 17,82 dol.
  • Argo cały czas inwestuje w dalszy rozwój i chce zwiększyć swój potencjał wydobywczy ponad 3-krotnie w kolejnych kwartałach
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Rekordowa ilość bitcoinów wydobyta przez firmę Argo Blockchain

Firma z siedzibą w Londynie poinformowała, że w trzecim kwartale 2021 roku wydobyła 597 BTC i “ekwiwalentów BTC”. Przy obecnych cenach, wartość bitcoinów wydobytych przez Argo wyniosłaby około 36,5 miliona dolarów.Na dzień 30 września firma posiadała 1836 BTC (około 113 milionów po aktualnych cenach).

Argo raportowało również marżę brutto na poziomie 120% i marżę netto na poziomie 85%, szacując, że wydobycie każdego BTC kosztowało firmę średnio 6293 dol. W sumie firma wygenerowała rekordowy przychód w wysokości 26 milionów dolarów i zgarnęła 17,3 miliona dolarów zysku netto.

W ciągu dziewięciu miesięcy, które zakończyły się 30 września, przychody i zysk netto firmy wyniosły odpowiednio 67,9 mln dolarów i 27,1 mln dolarów. W pierwszej połowie 2021 roku Argo zanotowało przychód w wysokości 42,3 miliona dolarów.

– Od rozpoczęcia budowy naszego zrównoważonego zakładu wydobywczego w Dickens County w Teksasie do naszego publicznego wejścia na Nasdaq w Stanach Zjednoczonych, ten kwartał był kluczowy, ponieważ Argo kontynuuje skalowanie działalności – powiedział dyrektor generalny Peter Wall.

W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ CFD NA KRYPTOWALUTY

W marcu Argo zakupiło działkę w Teksasie, aby rozszerzyć swoją działalność wydobywczą i zapewnić sobie 200 megawatów energii odnawialnej. W sierpniu firma stwierdziła, że jej operacje kryptowalutowe stały się “pozytywne dla klimatu” w wielu kategoriach emisji gazów cieplarnianych.

30 września firma zawarła umowę na zakup 20 000 maszyn Bitmain Antminer S19J Pro do nowego obiektu. Dostawa ma nastąpić w drugim kwartale 2022 roku, a nowy sprzęt zwiększy całkowitą zdolność wydobywczą Argo do około 3,7 eksahaszy, z 1,07 na koniec trzeciego kwartału 2021 roku.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here