Naga Markets
samolot-btcoin-btc
Źródło: unplash.com/John McArthur

Tania argentyńska linia lotnicza ogłosiła, że zaczęła wydawać bilety zapisane na blockchainie. Mają one formę tokenów niewymienialnych (NFT). Do trzech dni przed lotem ich właściciele mogą sprzedać je bądź przekazać innym podróżującym. Rozwiązanie to zostało opracowane przez platformę TravelX.

Argentyńska linia lotnicza wydaje bilety w formie NFT

Flybondi włączyło tokeny niewymienialne do swojego modelu biznesowego. Wszystko to w ramach współpracy z platformą TravelX tokenizującą produkty turystyczne. Obecnie oferuje ona swoim klientom 2,5 mln biletów, które są zapisywane w formie NFT po dokonaniu zakupu. Po nabyciu takich tokenów klient może sprzedać je innemu użytkownikowi, podarować komuś bądź wymienić za pośrednictwem systemu peer-to-peer (P2P) TravelX. Interesariusze mogą nabyć bilety argentyńskiej linii lotniczej, dokonując zapłaty za pośrednictwem Binance Pay. Inną opcją jest dokonanie wpłaty na portfel firmy TravelX. Prowadzi ona również rozmowy na temat potencjalnej integracji z innymi giełdami.

Platforma TravelX została zbudowana na blockchainie Algorand. Inne przedsiębiorstwa mogą korzystać z jej interfejsów API w celu tworzenia własnych ‘’rynków’’. Firma ta ma nadzieję, że w ciągu 6-12 miesięcy nawiąże współpracę z większą ilością linii lotniczych. W szczególności chce ona skupić się na Stanach Zjednoczonych i Bliskim Wschodzie. 

Otwarcie na Web3 i nowe technologie

Platforma TravelX stwierdziła, że ruch związany z wydaniem biletów lotniczych na blockchainie zapewnia podróżującym bardziej elastyczne wrażenia. Jednocześnie generuje on nowe źródła przychodów oraz zmniejsza koszty transakcyjne. 

Flybondi stał się jedną z pionierskich organizacji wdrażających taką funkcjonalność. Być może w niedalekiej przyszłości więcej tego typu firm pójdzie w tę stronę.   

Autor poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj