Naga Markets

W Argentynie trwa kryzys gospodarczy, na który nałożyły się problemy polityczne kraju. Z rządu odszedł minister odpowiedzialny za gospodarkę. W efekcie Argentyńczycy masowo kupują kryptowaluty.

Kryzys w Argentynie pogłębia się

Martin Guzmán był do soboty ministrem gospodarki Argentyny. Miał spore zasługi na polu walki z kryzysem. Był np. w stanie obniżyć dług zagraniczny kraju, zapewniając jednocześnie potrzebną pomoc finansową i bony żywnościowe ubogim obywatelom.Problem w tym, że w sobotę Guzmán odszedł rządu. Powodem były tarcia polityczne. Nie wiadomo, kto go zastąpi. To zaś kluczowe, bowiem Argentyńczycy zareagowali na dymisję tego polityka masowymi zakupami kryptowalut, ze szczególnym naciskiem na stablecoiny.

Skalę skoku zainteresowania cyfrowymi aktywami pokazuje to, że argentyńska giełda Buenbit odnotowała aż 300-procentowy wzrost wolumenu obrotów w niedzielę w porównaniu do tego samego dnia w poprzednich tygodniach.

Dziś w Argentynie odnotowuje się 60-proc. inflację. W kraju brakuje też oleju napędowego.

Kupuj kryptowaluty korzystając ze strategii Dollar Cost Averaging (DCA) razem z Bitcan.pl oraz ARI10.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Czy to samo czeka Polaków?

Powyższe powinno być przestrogą także dla Polaków. Dziś inflacja w naszym kraju wynosi “tylko” ponad 15%, ale dość szybko rośnie. Eksperci szacują, że pod koniec roku wzrośnie do 20%.

NED

Rządu w odpowiedzi reagują podnoszeniem stóp procentowych. Niestety, jak na razie, niekoniecznie tłamsi to inflację. Rezygnacja z tej rygorystycznej polityki monetarnej doprowadzi zapewne do kolejnej hossy na akcjach i kryptowalutach.

– Bank centralny USA teoretycznie skończył z luzowaniem ilościowym, przechodząc w przeciwieństwo tej polityki – zacieśnianie ilościowe. Teoretycznie to zła wiadomość dla rynku kryptowalut. Mówię „teoretycznie”, bowiem władze USA nie będą w stanie nazbyt długo utrzymać w ryzach swojej polityki monetarnej. Powrót do dodruku to dziś kwestia czasu. Gdy „drukarki” zostaną ponownie uruchomione, rynek kryptowalut znów mocniej odżyje. Kiedy jednak do tego dojdzie? Jestem przekonany, że trochę wcześniej niż wielu dziś myśli – prognozuje w rozmowie z nami COO ARI10 Robert Geruszczak. Całą rozmowę z nim przeczytacie tutaj.

Wracając jednak do kryptowalut, już wcześniej widzieliśmy, że społeczeństwa dotknięte kryzysami gospodarczymi uciekają w stronę alternatywnych inwestycji. W kryptowaluty chętnie inwestowali np. mieszkańcy Wenezueli, gdzie także od wielu lat trwa poważny kryzys gospodarczy.

Powyższy proces zaczął się chyba także w USA, gdzie młodzi Amerykanie coraz chętniej inwestują właśnie w cyfrowe waluty.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kęty akcje prognozy | kurs akcji dino | kurs korony szwedzkiej prognozy 2021 |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here